„Asymetria”, czyli nowy film Konrada Niewolskiego, trafi do dystrybucji w systemie pay-per-view („płacisz – oglądasz”). Reżyser uważa oglądanie filmów w kinie w maseczce za „poniżające” i obraża widzów stosujących się do obostrzeń stwierdzeniem, że „tylko świnie siedzą w masce w kinie”. 

Konrad Niewolski kręcił w trakcie pandemii, o której mówi, że to tylko „bzdury i panika”

Film „Asymetria” był kręcony m.in. w marcu, gdy wprowadzono surowe obostrzenia i plany filmowe były zamknięte. Reżyser filmu Konrad Niewolski skomentował wówczas, że pandemia koronawirusa to tylko „bzdury i panika” i zamierza pracować na planie do końca maja. W innym poście na Facebooku pisał o „koronapanice” i porównał sytuację do wybuchu paniki po słuchowisku „Wojna światów” w latach 30. XX wieku w USA. Podkreślał, że za kręcenie filmu krytykują go „zazdrośni bezrobotni filmowcy”. Zareagowała wówczas Gildia Reżyserów Polskich, która zarekomendowała natychmiastowe przerwanie prac na planie. 

Film „Asymetria” z pojedynczymi seansami w kinie, dystrybucja w PPV

Pandemia w Polsce i na świecie nie odpuszcza, ale Niewolski nie zmienił swojego podejścia. Na Instagramie poinformował, że nie chce, aby ktokolwiek musiał oglądać jego film w maseczce, bo uważa to za „poniżające”. „Nie chcę, żebyście, k***a, musieli siedzieć jak barany w maseczkach” – podkreślił. W mediach społecznościowych zamieścił grafikę z hasłem #tylko świnie siedzą w masce w kinie. To bardzo niefortunne nawiązanie do tytułu artykułu „Tylko świnie siedzą w kinie”, który w czasie II wojny światowej ukazał się w polskiej prasie podziemnej. Film uznawano wówczas za element propagandy niemieckiego okupanta i piętnowano wszystkich, którzy w tamtym czasie zdecydowali się wybrać rozrywkę w kinie. 

Czytaj też: „Tenet” nadal nie przyciąga widzów, kina czekają na inny głośny film

„Asymetria” ma trafić do dystrybucji w systemie PPV w weekend 13-15 listopada. Brak jednak informacji, w których serwisach i w jakiej cenie będzie można wykupić dostęp do tego tytułu. Film pojawi się też w ograniczonej dystrybucji kinowej, planowanych jest tylko kilka seansów. „Asymetria” nie będzie kontynuacją „Symetrii” Niewolskiego z 2003 roku. W obsadzie znaleźli się m.in. Mikołaj Roznerski, Dariusz Biskupski, Andrzej Andrzejewski, raper Popek, Piotr Fronczewski, Jan Frycz, Danuta Stenka, Paulina Szostak i Grażyna Szapołowska. 

Czytaj też: Serial „The Knick” doczeka się kontynuacji z nowym głównym bohaterem

W poniedziałek w Polsce potwierdzono 1306 nowych zakażeń koronawirusem oraz 15 zgonów osób chorych na COVID-19. Od początku pandemii potwierdzono w naszym kraju w sumie 88 636 przypadków zakażenia, zmarło 2447 osób

Źródło: Newonce.net, Kultura.gazeta.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik