HBO Max zrealizuje serial inspirowany filmem „Rashomon” w reżyserii Akiry Kurosawy. W projekt zaangażowana jest rodzina słynnego twórcy.

Serial „Rashomon” nie będzie adaptacją filmowego arcydzieła

Scenariusz serialu napisali wspólnie Billy Ray („Kapitan Phillips”) oraz Virgil Williams („Mudbound”). Produkcją zajmie się Amblin Television. Projekt trafił do realizacji w dwa lata po tym, jak ten należący do Stevena Spielberga oddział telewizyjny jego firmy uzyskał prawa do stworzenia serialu inspirowanego filmem. Nowa produkcja nie będzie adaptacją filmu Akiry Kurosawy z 1950 roku. Serial ma zachować jego kluczowy element fabularny, czyli opowieść o zbrodni na podstawie narracji kilku postaci. Każdy odcinek będzie poświęcony innemu bohaterowi, który opowie o wydarzeniach ze swojej punktu widzenia. Akcja ma być osadzona w czasach współczesnych. Punktem wyjścia dla serialu będzie makabryczna napaść na tle seksualnym i morderstwo. Scenariusz jest w fazie rozwoju, nie jest jeszcze znana data premiery tej produkcji. 

Rodzina Akiry Kurosawy jest zaangażowana w projekt

Z twórcami serialu współpracuje m.in. Hisao Kurosawa, syn słynnego reżysera. „Jestem podekscytowany współpracą z HBO Max. Cieszę się, że wizja mojego ojca będzie udostępniona nowemu pokoleniu” – skomentował. Darryl Frank i Justin Falvey z Ablin Partners powiedzieli: „Arcydzieło Akiry Kurosawy nie było tylko filmem o morderstwie, to była rewolucja w opowiadaniu historii. 70 lat po premierze filmu jego dziedzictwo jest niepodważalne, a jego główne tematy są bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Nasz serial odpowiednio uhonoruje oryginalną wersję”.

Czytaj też: Serial „The Knick” doczeka się kontynuacji z nowym głównym bohaterem

Film z 1950 roku zapoczątkował wielką karierę Akiry Kurosawy i przyczynił się do spopularyzowania kina japońskiego. Opowiada o napadzie na samuraja i jego żonę. Wydarzenie relacjonują cztery osoby i każda z nich przedstawia je zupełnie inaczej. „Rashomon” otrzymał m.in. Złotego Lwa w Wenecji oraz Oscara specjalnego dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Stał się też inspiracją dla wielu innych produkcji.

Źródło: Deadline.com 

Czytaj też: Amazon przyspiesza prace nad spin-offem serialu „The Boys”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik