Aktor Alan Arkin zrezygnował z występu w serialu „Kominsky Method”, którego 3. sezon ma być ostatnim.

Alan Arkin i Michael Douglas stworzyli świetny duet komediowy

„Kominsky Method” to jeden z najlepszych seriali komediowych ostatnich lat. Choć opowiada o postaciach w podeszłym wieku, to mnóstwo w nim energii, ale też gorzkiego humoru. Głównymi bohaterami są Sandy Kominsky (Michael Douglas) i Norman Newlander (Alan Arkin). Pierwszy to weteran sceny i nauczyciel aktorstwa, drugi jest jego wieloletnim agentem oraz najbliższym przyjacielem. Pierwsze dwa sezony liczą po osiem krótkich odcinków, więc nadrobienie serialu nie powinno zająć więcej niż kilka wieczorów. W 2019 roku produkcja zdobyła dwa Złote Globy – dla najlepszego serialu komediowego i za rolę Douglasa (Arkin był nominowany za rolę drugoplanową). W tych trzech kategoriach serial zdobył też nominacje rok później, ale nie przełożyło się to na statuetki. Oprócz Douglasa i Arkina w serialu występują również m.in. Nancy Travis, Sarah Baker, Jane Seymour, Susan Sullivan i Jenna Lyng Adams.

„Kominsky Method” – 3. sezon – kiedy premiera?

W lipcu Netflix zapowiedział realizację 3. sezonu serialu. Jednocześnie poinformowano, że będzie to ostatnia seria. Nie ogłoszono, kiedy nowe odcinki „Kominsky Method” trafią do biblioteki Netflixa. Produkcję zakłóciła pandemia koronawirusa. Jak donosi serwis Deadline, w 3. sezonie nie zobaczymy Alana Arkina. Podobno aktor podjął decyzję o zakończeniu swojego udziału w tym projekcie już dawno, ale w zakończeniu 2. sezonu nie zasugerowano, że w kolejnym zabraknie Normana. Wątek dotyczący odejścia tej postaci ma pojawić się w ostatniej serii. Nie są znane powody rezygnacji Arkina. 

Czytaj też: Kolejny cios dla kin. Premiera filmu „Czarna Wdowa” przesunięta

86-letni aktor ma w swoim dorobku Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Mała Miss”. Oprócz tego miał trzy nominacje, w tym dwie za role pierwszoplanowe. Zdobył też jeden Złoty Glob i siedem nominacji. Jest również autorem kilku książek. 

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Tom Moore skończył 100 lat, zebrał miliony dla szpitali, a teraz zrobią o nim film

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik