Dobre wieści dla fanów mocnych seriali z Włoch. Tej jesieni Netflix pokaże 3. sezon serialu „Suburra”. Ruszyły też zdjęcia do 5. sezonu produkcji „Gomorra”, który ma być ostatnim.

„Suburra” 3. sezon – kiedy premiera? 

 

Włoski oddział Netflixa udostępnił pierwszy teaser 3. sezonu serialu „Suburra”. Bez tłumaczenia z włoskiego wszystko jest jasne: „Habemus datam. Suburra 3, il 30 ottobre, solo su Netflix”. Kontynuacja pojawi się więc 30 października, czyli 1,5 roku po drugim sezonie i 3 lata po pierwszym. 

Akcja serialu rozgrywa się w Rzymie. „Subbura” pokazuje stolicę Włoch od innej strony niż ta znana turystom. W serialu przedstawione są interesy łączące Kościół, krajowe władze, mafię, lokalne gangi i deweloperów. W pogoni za władzą łatwo zacierają się granice między dobrem a złem. Głównymi bohaterami są trzej młodzi mężczyźni, którzy pochodzą z różnych środowisk oraz mają odmienne pasje i ambicje. Łączy ich konieczność zawierania sojuszy, aby osiągnąć swoje cele. Serial „Suburra” luźno nawiązuje do powieści pod tym samym tytułem. 

„Gomorra” – kiedy 5. sezon?

Wcześniej niż „Suburra” serca fanów podbił serial „Gomorra”. Produkcja oparta o książkę Roberto Saviano pojawiła się w telewizji w 2014 roku. W Polsce wszystkie dotychczasowe cztery sezony można oglądać w serwisie HBO GO. Pierwsza seria jest też dostępna w TVP VOD. Serial opowiada o neapolitańskiej mafii. Kamorra oplotła swoimi mackami całe miasto i kontroluje życie jego mieszkańców. 

Czytaj też: Serial „Supergirl” dobiega końca. Szósty sezon będzie ostatnim

Emisja 4. sezonu „Gomorry” zakończyła się w maju 2019 roku. Plany związane z realizacją kolejnej serii pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Humory fanom poprawili Marco D’Amore i Salvatore Esposito, czyli aktorzy występujący w serialu. Obaj na swoich profilach na Instagramie poinformowali, że rozpoczęły się prace na planie 5. sezonu, który ma być ostatnim. Prawdopodobnie na jego premierę poczekamy co najmniej do połowy przyszłego roku. 

Czytaj też: Tom Moore skończył 100 lat, zebrał miliony dla szpitali, a teraz zrobią o nim film

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik