ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Supergirl" szósty sezon

Serial „Supergirl” dobiega końca. Szósty sezon będzie ostatnim

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Twórcy serialu „Supergirl” zapowiedzieli, że szósty sezon, którego emisja planowana jest w 2021 roku, będzie ostatnim.

Kończy się kolejny serial „Arrowverse” 

Wyświetl ten post na Instagramie.

To say it has been an honor portraying this iconic character would be a massive understatement. Seeing the incredible impact the show has had on young girls around the world has always left me humbled and speechless. She’s had that impact on me, too. She’s taught me strength I didn’t know I had, to find hope in the darkest of places, and that we are stronger when we’re united. What she stands for pushes all of us to be better. She has changed my life for the better, and I’m forever grateful. I’m so excited that we get to plan our conclusion to this amazing journey, and I cannot wait for you to see what we have in store. I promise we’re going to make it one helluva final season. ♥️ el mayarah ? @supergirlcw

Post udostępniony przez Melissa Benoist (@melissabenoist)

Serwis Deadline informuje, że powodem decyzji o zakończeniu realizacji tej produkcji jest spadająca oglądalność. Główną bohaterką serialu jest kuzynka Supermana, w którą wciela się znana z „Whiplash” Melissa Benoist. W piątym sezonie wystąpili także Chyler Leigh, Katie McGrath, Jesse Rath, Nicole Maines, Azie Tesfai, Andrea Brooks, Julie Gonzalo, Staz Nair, David Harewood i Jon Cryer. „Supergirl” wchodzi w skład „Arrowverse”, czyli cyklu seriali inspirowanych postaciami z komiksów DC. Pozostałe to: „Flash”, „Legends of Tomorrow”, „Black Lightning”, „Batwoman” oraz „Superman & Lois”. Na początku 2020 roku po ośmiu latach zakończył się serial „Arrow”. Pierwszy sezon „Supergirl” był emitowany w CBS w 2015 roku, kolejne w stacji The CW. W Polsce serial dostępny jest na Netflixie. 

Szósty sezon „Supergirl” – premiera, fabuła, odcinki

Prace na planie ostatniego sezonu tej produkcji mają ruszyć w przyszłym tygodniu w Vancouver w Kanadzie. Premierę zaplanowano na 2021 rok, ale twórcy nie podają przybliżonej daty. Nie podano też, ile odcinków będzie liczył ostatni sezon serialu. Piąta seria zakończyła się na 19 odcinkach, ponieważ realizację przerwała pandemia koronawirusa. W serwisie Rotten Tomatoes jest duży rozstrzał ocen tego serialu. Krytycy docenili wszystkie dotychczasowe serie, natomiast oceny widzów ani razu nie przekroczyły 60 proc. pozytywnych głosów. W serwisie Filmweb serial ma średnią ocen 6,4/10. 

Czytaj też: Rekord wyświetleń zwiastuna serialu Disney+ „WandaVision”

„Supergirl” opowiada o Karze Zor-El, urodzonej na planecie Krypton kuzynce Supermana. Dziewczyna w wieku 13 została wysłana na Ziemię przez biologiczną matkę. Miało to ją uchronić przed śmiercią. Wychowała się w rodzinie Danversów, a przybrani rodzice nauczyli ją kontrolować nadprzyrodzone zdolności. W wieku 24 lat była świadkiem katastrofy samolotu. Musiała użyć swoich umiejętności, aby uratować załogę i pasażerów. Kara Zor-El postanowiła zostać superbohaterką i stała się Supergirl. 

Źródło: Deadline

Sprawdź najnowsze wpisy