Do roli Tony’ego Montany w nowej wersji filmu „Człowiek z blizną” przymierzany jest Michael B. Jordan, znany z ról w „Czarnej Panterze” i „Creed”. 

Nowy „Człowiek z blizną” powstaje od prawie dekady. Tym razem się uda?

Wytwórnia Universal Pictures od kilku lat próbuje zrealizować odświeżoną wersję kultowej gangsterskiej opowieści. Pierwszą nakręcił w 1932 roku Howard Hawks. 51 lat później do kin trafił film w reżyserii Briana De Palmy ze świetnym Alem Pacino w roli Tony’ego Montany. Do stworzenia współczesnej wersji byli przymierzani m.in. Antoine Fuqua, David Yates i Pablo Larrain. Ostatecznie wybrano Lukę Guadagnino, reżysera takich filmów jak „Tamte dni, tamte noce” czy „Suspiria”. Akcja pierwszego filmu toczyła się w Chicago. De Palma przeniósł ją do Miami, a nowy „Człowiek z blizną” ma rozgrywać się w Los Angeles

Tony Montana w wersji Ala Pacino przeszedł do historii kina. Czy da się przebić jego występ?

Ktokolwiek ostatecznie zostanie obsadzony w roli Tony’ego Montany, zawsze będzie porównywany do Ala Pacino, który stworzył mocną i wyrazistą postać w filmie De Palmy. Serwis Movieweb pisze o plotce, która głosi, że Universal wybrał Michaela B. Jordana.

 

33-letni aktor jest znany z ról Adonisa Johnsona w obu częściach „Creed” oraz Erika Killmongera w „Czarnej Panterze”. To z pewnością interesujący i nieoczywisty wybór na współczesną wersję „Człowieka z blizną”.

Nowy Tony Montana ma szokować, ale nikogo nie będzie naśladował

Pewien obraz postaci Tony’ego Montany nakreślił już Luca Guadagnino. Reżyser podkreślił, że chce, aby postacie w jego filmie były mocno osadzone we współczesności, a film szokujący. „Nasz Tony Montana musi być na czasie. Nie chcę nikogo naśladować” – zapewnił Guadagnino. Jak dodał, atutem nowego „Człowieka z blizną” jest scenariusz, którego autorami są bracia Joel i Ethan Coen, twórcy takich filmów jak „To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Fargo” czy „Big Lebowski”. 

Źródło: Movieweb.com

Czytaj też: Kiedy Zendaya powróci w ”Euforii”? Prezes HBO zapowiada nowe sezony hitowych seriali

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik