Aktorka Zendaya („Euforia”) oraz seriale „Watchmen” i „Sukcesja” to główni bohaterowie gali rozdania nagród Emmy 2020. Czy i kiedy doczekamy się nowych sezonów tych produkcji? Rąbka tajemnicy uchylił Casey Bloys, prezes HBO. 

„Watchmen” i „Sukcesja” zdobyły dla HBO 18 z 30 nagród Emmy

Produkcje HBO nagrodzono łącznie w 30 kategoriach, w tym 11 najważniejszych. Serial limitowany „Watchmen” zdobył 11 statuetek, „Sukcesja” – 7, a „Euforia” – 3. HBO zostawiło konkurencję daleko w tyle. W poprzednich latach sporo statuetek zdobywała dla tej stacji „Gra o tron”. Serial fantasy już się zakończył, ale niedzielna gala udowodniła, że HBO nadal dysponuje produkcjami wysokiej jakości. „Jestem podekscytowany. To szczególnie miłe, bo pojawiło się pytanie, jak sobie poradzi HBO. To chyba całkiem dobry sposób, aby na nie odpowiedzieć” – powiedział Casey Bloys, prezes HBO. 

3. sezon „Sukcesji” – kiedy premiera?

Pandemia koronawirusa opóźniła prace na planie wielu filmów i seriali. Produkcja 3. serii „Sukcesji” miała ruszyć w kwietniu, ale rozpoczęcie zdjęć przełożono na nieokreślony termin. W sierpniu showrunner serialu Jesse Armstrong powiedział, że jest plan, aby ekipa wróciła do zdjęć przed tegorocznymi światami Bożego Narodzenia. Serwis Deadline napisał dziś, że celem twórców jest wznowienie realizacji 3. sezonu „Sukcesji” „późną jesienią”. Jeżeli uda się dotrzymać tego terminu, to kontynuacja serialu trafi do emisji najwcześniej w drugiej połowie 2021 roku. 

Kiedy 2. sezon serialu „Euforia”? Zendaya ma pomysł na odcinek specjalny

Prezes HBO zapowiedział, że ekipa serialu „Euforia” ma wrócić na plan na początku 2021 roku. Pierwszy sezon serialu pojawił się w czerwcu 2019 roku, więc fani zaczekają na kontynuację co najmniej dwa lata, a najpewniej nieco dłużej.

 

Bloys poinformował, że aby ograniczyć czekanie na 2. sezon, stacja wyemituje odcinek specjalny, który połączy obie serie. Takie rozwiązanie zaproponowała w ubiegłym miesiącu Zendaya. 

Czy będzie 2. sezon serialu „Watchmen”?

11 nagród Emmy, które zgarnął serial „Watchmen” rodzi pytania, czy doczekamy się kontynuacji tej produkcji. Jego twórca Damon Lindelof wielokrotnie podkreślał, że nie planuje stworzenia kolejnych serii. Swoje zapewnienia powtórzył też w niedzielę, podkreślając, że jest to zamknięta historia. Zostawił jednak otwartą furtkę, bo powiedział, że przecież kto inny może spróbować zrealizować serial w świecie Strażników. Zapytany o to prezes HBO odpowiedział: „Trudno sobie wyobrazić zrobienie tego bez Damona. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, bo opowiedział przecież kompletną historię. Nigdy nie mów nigdy, ale nie mamy planów kontynuacji”. 

Źródło: Deadline

Czytaj też: Netflix uciekł w Polsce konkurencji. Czy HBO GO lub inni mogą go dogonić?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik