ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Wychowane przez wilki" HBO

HBO zamawia drugi sezon serialu „Wychowane przez wilki”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Już w trakcie emisji pierwszego sezonu serialu „Wychowane przez wilki” HBO podjęło decyzję o zamówieniu kontynuacji. W Polsce można oglądać tę produkcję za pośrednictwem serwisu HBO GO.

„Wychowane przez wilki” – obsada, fabuła, twórcy serialu HBO

Serial opowiada o androidach, które na tajemniczej planecie wychowują ludzkie dzieci. Istnieniu kolonii zaczynają zagrażać religijne konflikty i androidy przekonują się, jak trudne i niebezpieczne jest kontrolowanie ludzkich wierzeń. Pierwszy sezon składa się z dziesięciu odcinków, do tej pory w Polsce pojawiła się dokładnie połowa z nich. Kolejne dwa mają zostać udostępnione jeszcze dziś, a ostatnie trzy za tydzień, 25 września. Producentem wykonawczym serialu oraz reżyserem dwóch pierwszych odcinków jest Ridley Scott („Obcy – ósmy pasażer Nostromo”, „Łowca Androidów”). 

Czytaj też: Wznowiono produkcję filmu „The Batman” po przymusowej kwarantannie

W obsadzie znaleźli się m.in. Amanda Collin („Wybawienie”, „Straszna kobieta”), Abubakar Salim („Fortitude”, „Jamestown”), Winta McGrath („Do nieba”, „Moje wakacje z Rudym”), Niamh Algar („The Virtues”), Travis Fimmel („Wikingowie”), Jordan Loughran („Boss”, „Emerald City”), Matias Varela („Narcos”, „Point Break – na fali”), Felix Jamieson („The Ghost”), Ethan Hazzard („The Long Song”), Aasiya Shah („Z pamiętnika położnej”, „Niezapomniane”) oraz Ivy Wong („Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, „Czarownica 2”). 

Dobre wyniki oglądalności pierwszego sezonu, więc będzie kolejny

Serial powstał dla serwisu streamingowego HBO Max, który obecnie jest dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale w 2021 roku ma zacząć pojawiać się na kolejnych rynkach. Serwis wystartował pod koniec maja i od początku do jego biblioteki trafiają własne produkcje, których jednak nie jest tak dużo, jak wcześniej zapowiadano, bo plany pokrzyżował koronawirus. „Wychowane przez wilki” udało się jednak dokończyć i koncern WarnerMedia jest zadowolony z oglądalności tego serialu. W drugim tygodniu emisji jego widownia wzrosła o 50 proc. Stąd decyzja o zamówieniu drugiego sezonu.

 

Ten serial łączy w sobie charakterystyczne dla Ridleya Scotta gatunki: science fiction i horror. Jednocześnie oferuje fanom bardzo oryginalną historię. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie drugi sezon” – powiedziała Sarah Aubrey, szefowa HBO Max. 

Źródło: Deadline

Sprawdź najnowsze wpisy