Serwis streamingowy HBO Max zamówił serial „Our Flag Means Death”, który wyprodukuje Taika Waititi, twórca filmu „Jojo Rabbit”.

Stede Bonnet bohaterem opowieści HBO Max o piratach

„Nasza flaga oznacza śmierć” ma być luźną opowieścią o prawdziwych przygodach Stede’a Bonneta, który na początku XVIII wieku porzucił życie w arystokracji i został piratem. Bonnet nie należał do zamożnych osób i postanowił wzbogacić się, napadając na statki. Nie znał się na żeglowaniu, ale kupił żaglowiec „Revenge” („Zemsta”) i zwerbował załogę. Szybko okazało się jednak, że nie radził sobie również jako pirat i marnie skończył. Co ciekawe, w trakcie swojej „kariery” spotkał słynnego Czarnobrodego, który odegrał bardzo ważną rolę w życiu Bonneta. 

Taika Waititi za serial weźmie się po realizacji nowego „Thora”

Nowozelandczyk Taika Waititi będzie producentem wykonawczy i reżyserem pilota tego serialu. Twórcą i showrunnerem tej produkcji jest David Jenkins, który w swoim dorobku ma serial komediowy „Cudzioziemianie”. 

Czytaj też: Wrzesień w Canal+ pełen premier – „Jojo Rabbit”, Komasa, „John Wick 3” i nie tylko

Waititi zdobył w tym roku Oscara za scenariusz adaptowany do filmu „Jojo Rabbit”, który również wyreżyserował i wystąpił w nim w roli Adolfa Hitlera. Jego wcześniejsze filmy to m.in. „Orzeł kontra rekin”, „Co robimy w ukryciu”, „Dzikie łowy” oraz „Thor: Ragnarok”. Po zakończeniu prac nad kolejną częścią tego ostatniego filmu pt. „Thor: Love and Thunder”, Waititi zajmie się realizacją serialu o piratach dla HBO Max. Jest on także jednym z reżyserów drugiego sezonu serialu „The Mandalorian”, który w październiku pojawi się w serwisie Disney+. Nowozelandzki twórca użyczył też głosu jednej z postaci. 

Kiedy w Polsce pojawi się HBO Max?

HBO Max to serwis streamingowy, który zadebiutował w Stanach Zjednoczonych pod koniec maja. Na innych rynkach ma zacząć pojawiać się w 2021 roku. Nie ma na razie oficjalnych zapowiedzi wprowadzenia go na nasz rynek. Obecnie wybrane treści HBO Max w Polsce trafiają do HBO, Cinemax i HBO GO.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik