ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Disney+ cena

Disney+ pojawił się w kolejnych krajach. Podobna cena będzie w Polsce?

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Serwis Disney+ zadebiutował na ośmiu europejskich rynkach. Cena za miesięczną subskrypcję w poszczególnych krajach różni się minimalnie. 

Ponad 30 krajów ma już dostęp do Disney+. Jaka cena w nowych lokalizacjach?

Disney+ pojawił się w Portugalii, Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii, Islandii, Belgii i Luksemburgu. W krajach należących do strefy euro dostęp do usługi kosztuje 6,99 euro (ok, 8,3 dol.) miesięcznie lub 69,99 euro (ok. 83,20 dol.) za rok. W Norwegii miesiąc dostępu kosztuje 69 koron (7,63 dol.), a rok – 689 koron (76,28 dol.). W Szwecji klienci zapłacą odpowiednio 69 koron za miesiąc (7,87 dol.) i 689 koron za rok (78,62 dol). Najdrożej wyceniono usługę w Danii, gdzie miesiąc kosztuje 59 koron (9,42 dol.), a rok 589 koron (94,05 dol.). Z wyjątkiem ostatniego z tych krajów, w przeliczeniu na złotówki, ceny dostępu do Disney+ wynoszą średnio ok. 30 zł za miesiąc i ok. 300 zł za rok. Czy tyle zapłacą klienci w Polsce? Tego dowiemy się, gdy usługa wreszcie pojawi się nad Wisłą. 

Czytaj też: Wzrost pobrań apki Disney+ po premierze „Mulan”, ale film nie okazał się hitem

Oprócz nowych ośmiu europejskich lokalizacji Disney+ działa już także w następujących krajach i terytoriach: Australia, Austria, Belgia, Kanada, Wyspy Normandzkie, Francja, Niemcy, Islandia, Indie i Indonezja (jako Disney Plus Hotstar), Irlandia, Wyspa Man, Włochy, Japonia, Monako, Holandia, Nowa Zelandia, Portoryko, Hiszpania, Szwajcaria, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Kiedy Disney+ pojawi się w Polsce?

Wedle ostatnich zapowiedzi serwis do Polski ma trafić w 2021 roku. Nie sprecyzowano jednak, czy stanie się to w pierwszych miesiącach, w połowie roku, czy np. w okolicach Bożego Narodzenia. Disney chce mieć w 2024 roku ok. 90 mln subskrybentów usługi Disney+. Na początku sierpnia za dostęp do serwisu na całym świecie płaciło już 60,5 mln użytkowników. W przyszłym roku ma ruszyć jeszcze jedna usługa subskrypcyjna Disneya o nazwie Star. Jest to marka, którą koncern nabył wraz z przejęciem 21st Century Fox. Wedle zapowiedzi, miałaby ona działać poza Stanami Zjednoczonymi. Treści w serwisie mają pochodzić od ABC Studios, Fox Television, FX, Freeform, 20th Century Studios i Searchlight. To oznacza, że Star będzie skierowane do innej widowni niż Disney+. 

Źródło: Variety

Sprawdź najnowsze wpisy