Netflix kupił prawa do filmów „Malcolm & Marie”, „Bruised” i „Pieces of a Woman”. Serwis streamingowy nawiązał również współpracę z pisarzem Rickiem Riordanem, której owocem będzie ekranizacja serii książek „Kroniki Rodu Kane”.

„Malcolm & Marie” to film kręcony w trakcie pandemii. Pokaże go Netflix

Gigant streamingowy aktywnie odpiera konkurencję ze strony nowych serwisów i próbuje sobie radzić z problemami związanymi z przestojami w produkcji nowych filmów oraz seriali. Netflix pozyskuje prawa do gotowych produkcji i podpisuje umowy na nowe tytuły, które trafią do jego biblioteki w najbliższych latach. W trakcie towarzyszących festiwalowi w Toronto targów branżowych Netflix zapłacił 30 mln dol. za prawa do filmu „Malcolm & Marie”. Jest to produkcja, do której zdjęcia powstawały między 17 czerwca a 2 lipca. To oznacza, że jest to pierwszy film, który zrealizowano w trakcie pandemii koronawirusa. W rolach głównych występują Zendaya (serial „Euforia”, film „Diuna”) oraz John David Washington („Tenet”). „Malcolm & Marie” to opowieść o filmowcu i jego dziewczynie, którzy w trakcie wieczoru po ważnej premierze muszą zmierzyć się z problemami w ich związku.

Halle Berry próbuje sił jako reżyserka

 

Ponadto Netflix zapłacił ok. 20 mln dol. za prawa do dramatu „Bruised”, który jest debiutem reżyserskim Halle Berry („Kod dostępu”). Aktorka wciela się też w główną rolę zawodniczki MMA, która musi zmierzyć się ze wschodzącą gwiazdą ringu oraz z problemami osobistymi. Netflix nabył też prawa do filmu „Pieces Of A Woman”. Za występ w tej produkcji Vanessa Kirby („The Crown”) zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym w Wenecji. Film opowiada o małżeństwie, które musi zmierzyć się ze śmiercią dziecka. W „Pieces Of A Woman” występują także m.in. Shia LaBeouf, Molly Parker, Sarah Snook, Iliza Shlesinger, Benny Safdie, Jimmie Falls i Ellen Burstyn. 

Netflix zekranizuje „Kroniki Rodu Kane”

Pisarz Rick Riordan poinformował w mediach społecznościowych o pozytywnym zakończeniu negocjacji z Netflixem w sprawie ekranizacji książek z cyklu „Kroniki Rodu Kane”. Pierwszy tom „Czerwona Piramida” opowiada o rodzinie egiptologa, która próbuje poradzić sobie z traumą po śmierci ukochanej mamy i żony. Bohaterowie przez przypadek budzą bogów Egiptu. Wcześniej Rick Riordan rozpoczął współpracę z serwisem Disney+ nad ekranizacją innej serii książek jego autorstwa – „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”.

Źródło: Deadline

Czytaj też: Netflix zacieśnia współpracę z TVP. Powstaje serial „Erynie” z Dorocińskim  

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik