Netflix kupił prawa do filmów „Malcolm & Marie”, „Bruised” i „Pieces of a Woman”. Serwis streamingowy nawiązał również współpracę z pisarzem Rickiem Riordanem, której owocem będzie ekranizacja serii książek „Kroniki Rodu Kane”.

„Malcolm & Marie” to film kręcony w trakcie pandemii. Pokaże go Netflix

Gigant streamingowy aktywnie odpiera konkurencję ze strony nowych serwisów i próbuje sobie radzić z problemami związanymi z przestojami w produkcji nowych filmów oraz seriali. Netflix pozyskuje prawa do gotowych produkcji i podpisuje umowy na nowe tytuły, które trafią do jego biblioteki w najbliższych latach. W trakcie towarzyszących festiwalowi w Toronto targów branżowych Netflix zapłacił 30 mln dol. za prawa do filmu „Malcolm & Marie”. Jest to produkcja, do której zdjęcia powstawały między 17 czerwca a 2 lipca. To oznacza, że jest to pierwszy film, który zrealizowano w trakcie pandemii koronawirusa. W rolach głównych występują Zendaya (serial „Euforia”, film „Diuna”) oraz John David Washington („Tenet”). „Malcolm & Marie” to opowieść o filmowcu i jego dziewczynie, którzy w trakcie wieczoru po ważnej premierze muszą zmierzyć się z problemami w ich związku.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Halle Berry próbuje sił jako reżyserka

 

Ponadto Netflix zapłacił ok. 20 mln dol. za prawa do dramatu „Bruised”, który jest debiutem reżyserskim Halle Berry („Kod dostępu”). Aktorka wciela się też w główną rolę zawodniczki MMA, która musi zmierzyć się ze wschodzącą gwiazdą ringu oraz z problemami osobistymi. Netflix nabył też prawa do filmu „Pieces Of A Woman”. Za występ w tej produkcji Vanessa Kirby („The Crown”) zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym w Wenecji. Film opowiada o małżeństwie, które musi zmierzyć się ze śmiercią dziecka. W „Pieces Of A Woman” występują także m.in. Shia LaBeouf, Molly Parker, Sarah Snook, Iliza Shlesinger, Benny Safdie, Jimmie Falls i Ellen Burstyn. 

Netflix zekranizuje „Kroniki Rodu Kane”

Pisarz Rick Riordan poinformował w mediach społecznościowych o pozytywnym zakończeniu negocjacji z Netflixem w sprawie ekranizacji książek z cyklu „Kroniki Rodu Kane”. Pierwszy tom „Czerwona Piramida” opowiada o rodzinie egiptologa, która próbuje poradzić sobie z traumą po śmierci ukochanej mamy i żony. Bohaterowie przez przypadek budzą bogów Egiptu. Wcześniej Rick Riordan rozpoczął współpracę z serwisem Disney+ nad ekranizacją innej serii książek jego autorstwa – „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”.

Źródło: Deadline

Czytaj też: Netflix zacieśnia współpracę z TVP. Powstaje serial „Erynie” z Dorocińskim  
Paweł Pązik

Pisze o filmach, serialach i mediach. W wolnych chwilach ogląda filmy i seriale oraz konsumuje media.