HBO zapowiedziało trzeci sezon serialu „Doom Patrol”. Tytuł tworzony do tej pory przez DC Universe stanie się oficjalną produkcją HBO Max. 

Ekranizacja komiksu o nietypowych superbohaterach

„Doom Patrol” jest spin-offem serialu „Titans”. Opowiada o grupie superbohaterów, która składa się z osób okaleczonych i oszpeconych po wypadkach, ale z nadludzkimi zdolnościami.  Koncern Warner Bros. nazywa tę zbieraninę postaci „najdziwniejszą grupą bohaterów DC”. W serialu występują m.in. Brendan Fraser („Mumia”), Matt Bomer („Białe kołnierzyki”), April Bowlby („Dwóch i pół”), Diane Guerrero („Orange Is the New Black”) czy Timothy Dalton („Licencja na zabijanie”). Do tej pory powstały dwa sezony „Doom Patrol”. Pierwszy liczył 15 odcinków, a drugi 9. W Polsce obie serie dostępne są w serwisie HBO GO.

Trzeci sezon „Doom Patrol” dostał zielone światło

 

Serial powstał dla serwisu DC Universe, ale już drugi sezon był dostępny również w HBO Max. Właśnie dla tej platformy streamingowej powstanie trzecia seria. Koncern WarnerMedia zdecydował się postawić na wzmacnianie jednej marki, dlatego serwis DC Universe jest powoli wygaszany. Trzeci sezon „Doom Patrol” będzie miał premierę prawdopodobnie już w 2021 roku.

Czytaj też: Zmiany i zwolnienia w WarnerMedia dotkną DC i DC Universe

W Polsce HBO Max nie jest jeszcze dostępne, ale produkcje oryginalne tego serwisu trafiają do biblioteki HBO GO.  Koncern jest zadowolony z odbioru „Doom Patrol” wśród widzów i krytyków. Serial jest jedną z najchętniej oglądanych produkcji oryginalnych w HBO Max. Sarah Aubrey, szefowa działu odpowiedzialnego za własne treści w HBO, skomentowała:

„Doom Patrol” idealnie pasuje do naszego portfolio i cieszymy się, że możemy dać zielone światło dla trzeciego sezonu. Chcemy kontynuować ten charakterystyczny styl opowiadania historii, który jest tak dobrze odbierany przez fanów i krytyków. 

Spośród produkcji oryginalnych serwisu HBO Max w polskim HBO można obecnie oglądać m.in. seriale „Love Life” i „Wychowane przez wilki” oraz film „Amerykanin w marynacie”. 

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Borys Szyc jako playboy i imprezowicz w nowym polskim serialu HBO „Warszawianka”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik