Rozpoczęły się zdjęcia do produkcji „Warszawianka”. Będzie to nowy polski serial HBO, który wyreżyseruje Jacek Borcuch na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. W roli głównej wystąpi Borys Szyc. 

„Warszawianka” opowie o czterdziestolatku, któremu daleko do Stefana Karwowskiego

Głównym bohaterem serialu jest 40-letni imprezowicz, uwodziciel i tzw. przyjaciel wszystkich. Jego drugie oblicze skrywa osobę nienawidzącą samej siebie, ograniczoną przez rodziców i zaszufladkowaną przez kulturę i czasy, które ją stworzyły. To z jednej strony pełen inteligencji, humoru i uroku osobistego artysta, ojciec i kochanek. Z drugiej zaś: niedojrzały, słaby, zdezorientowany mężczyzna i zmarnowany talent. 

Nowy polski serial HBO – jaka obsada?

 

W głównej roli w „Warszawiance” wystąpi Borys Szyc. Aktor znany z występów w takich filmach jak „Symetria”, „Testosteron” czy „Zimna wojna”, często występuje też w serialach. Jednak od czasu trzech części „Oficera” i „Tajemnicy twierdzy szyfrów” nie występował w głównej roli w głośnej produkcji w odcinkach. Jego rodziców w „Warszawiance” zagrają Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski. Oprócz tego na ekranie pojawią się m.in.  Zofia Wichłacz, Ilona Ostrowska, Paulina Gałązka, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak i Jan Peszek. 

Autor ”Ślepnąc od świateł” opowie miejską balladę

Scenariusz do serialu napisał Jakub Żulczyk. Pisarz ma w swoim dorobku scenariusze m.in. do „Belfra”  i „Ślepnąc od świateł”. Oba tytuły zaliczane są do najlepszych polskich seriali ostatnich lat. Na temat „Warszawianki” Żulczyk powiedział:

To historia o miłości, przyjaźni, długach i kacu. Miejska ballada o śmiechu przez łzy, wschodach i zachodach słońca, bardzo złych decyzjach i ciągłym spadaniu na cztery na łapy. Jej bohatera poznajemy w jego czterdzieste urodziny. Chyba trudno o cięższy moment w życiu człowieka. Za nim najlepsze, przed nim niewiadoma; czas puka do drzwi, dopominając się o zaciągnięty kredyt.

HBO nie podaje choćby wstępnej daty premiery „Warszawianki”. 

Źródło: informacja prasowa

Czytaj też: Akcja #CancelNetflix po premierze francuskiego filmu „Gwiazdeczki”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik