W środę wieczorem wreszcie otrzymaliśmy długo oczekiwany zwiastun nowej ekranizacji powieści „Diuna” Franka Herberta. Film w reżyserii Denisa Villeneuve’a ma mieć premierę jeszcze w tym roku.

Premiera zwiastuna filmu „Diuna” to wielkie wydarzenie dla całej branży

 

Oficjalną premierę zwiastuna „Diuny” zapowiedziano 26 sierpnia. Od tamtej pory trailery pojawiały się jedynie w amerykańskich i kanadyjskich kinach przed pokazami filmu „Tenet”. Nie tylko fani powieści Franka Herberta czekali na pełnoprawną zapowiedź filmu. Wczoraj otrzymaliśmy zapowiedź… pełnej wersji zwiastuna. Świat filmowy ogarnęło szaleństwo, ale nie ma co się dziwić, bo „Diuna” to jedna z największych tegorocznych premier. O ile dojdzie do skutku, za co warto trzymać kciuki. 

Fani czekają na udaną ekranizację powieści Franka Herberta

„Diuna” to jedna z najpopularniejszych powieści z gatunku science fiction. Dotychczasowe próby przeniesienia powieści na duży ekran kończyły się niepowodzeniem. Próbował m.in. David Lynch, ale jego wersja z 1984 roku nie zyskała przychylności krytyków, widzów i fanów książek. Tym razem zadania podjął się Denis Villeneuve. Jest to reżyser, który w swoim dorobku ma takie filmy jak „Blade Runner 2049” czy „Nowy początek”. Premiera jego ekranizacji powieści Herberta planowana jest na 18 grudnia

Czytaj też: Gdzie słuchać? Porównujemy serwisy oferujące audiobooki na abonament

Dystrybutor tak zapowiada fabułę filmu:

Diuna opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atreidesa. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

W rolach głównych „Diunie” Villeneuve’a wystąpią: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Stephen McKinley Henderson, Zendaya, David Dastmalchian, Chang Chen, Sharon Duncan-Brewster, Charlotte Rampling, Jason Momoa i Javier Bardem. Autorami scenariusza są Jon Spaihts, Villeneuve i Eric Roth, muzykę skomponował Hans Zimmer.  

Czytaj też: Burza wśród graczy. Czy w grze Cyberpunk 2077 będą mikropłatności?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik