Mikropłatności w grze Cyberpunk 2077 to temat, który ostatnio wzbudził duże zamieszanie w sieci. Po tym, jak wydawało się, że mikropłatności w Cyberpunku nie będzie, w wielu miejscach pojawiła się cytowana wypowiedź prezesa CD Projektu mająca sugerować, że będzie inaczej. Okazuje się jednak, że dalsze spekulacje nie są potrzebne i sprawa jest w gruncie rzeczy jasna.

Mikropłatności w grze Cyberpunk 2077? Bardzo możliwe, ale…

Nie będziemy działać agresywnie, ale można się spodziewać wspaniałych rzeczy do kupienia. Celem jest zaprojektowanie monetyzacji w taki sposób, aby ludzie byli zadowoleni z wydawania pieniędzy – miał powiedzieć prezes CD Projektu Adam Kiciński na spotkaniu z inwestorami. Tyle tylko, że rozmowa dotyczyła sieciowej wersji Cyberpunka 2077. To niezależna produkcja, która nie ma jeszcze wyznaczonej dokładnej daty premiery.

Niewykluczone więc, że mikropłatności prędzej czy później w jakiejś formie w Cyberpunku 2077 się pojawią, jednak na pewno nie w tej wersji gry, która w listopadzie trafi do sklepów. Za możliwość jednoosobowej rozgrywki zapłacimy raz w sklepie, potem nie czekają nas żadne niemiłe niespodzianki z ukrytymi kosztami. Informacja o tym świadcząca pojawiła się na oficjalnym profilu gry na Twitterze. Osoby odpowiedzialne za Cyberpunka 2077 zapewniły także, że szanują pieniądze graczy.

Czytaj także: Cyberpunk 2077 notuje znacznie lepsze wyniki w przedsprzedaży niż Wiedźmin 3

Jeśli nic się nie zmieni, Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada 2020 roku. CD Projekt zapewnia, że nie czeka nas kolejne przesunięcie daty premiery.

źródło: next.gazeta.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.