ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Vega "Pętla"

Vega wie, jak ściągnąć widzów do kin. „Pętla” ze świetnym otwarciem

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Film ”Pętla”, który wyreżyserował Patryk Vega, zanotował w polskich kinach lepszy weekend otwarcia niż „Tenet” Christophera Nolana. 

Vega krytykowany, ale to jego „Pętla” może pomóc całej branży

„Pętla” pojawiła się w kinach w ostatnich piątek. Film zbiera miażdżące opinie. W agregatorze recenzji Mediakrytyk.pl nowa produkcja Patryka Vegi ma średnią ocen 2,8/10 wśród krytyków i 1,8/10 wśród użytkowników. Żadna z opinii nie jest pozytywna dla „Pętli”. Widzowie postanowili jednak nie zwracać uwagi na recenzje. Do kin w pierwszy weekend wyświetlania wybrało się na „Pętlę” 178 tys. osób. Jest to wynik lepszy od poprzedniego filmu Vegi. Na „Bad Boya” jeszcze przed pandemią wybrało się 155 tys. widzów. „Pętla” zgromadziła znacznie większą publiczność niż debiutujący na naszych ekranach przed tygodniem „Tenet”. Na film w reżyserii Christophera Nolana wybrało się wówczas 50 tys. osób (90 tys. jeśli zliczyć z seansami ze środy i czwartku). Branża kinowa czekała na tak dobry wynik, który może pozwolić przekonać niezdecydowanych do powrotu na sale kinowe. 

„Pętla” – fabuła, obsada, zwiastun

Patryka Vega w filmie „Pętla” opowiada o siatce klubów nocnych kontrolowanych przez agenta CBŚP. W ich działalność mieszają się ukraińskie i rosyjskie służby specjalne, które weszły w posiadanie nagrań z wizyt polityków, celebrytów i duchownych. W rolach głównych wystąpili m.in. Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski. 

Czytaj też: „Tenet” w box office: w USA poniżej oczekiwań, na świecie całkiem nieźle

Patryk Vega zapowiedział, że w przyszłym roku nakręci ostatni film na rynek polski, ponieważ interesuje go „wyjście na świat”. Wcześniej chce wprowadzić do kin film rozgrywający się w trakcie pandemii koronawirusa. Jego premiera planowana jest na luty 2021 roku. Prawdopodobnie reżyser szykuje też jeszcze jedną premierę na koniec 2020 roku, ale najpewniej przed podjęciem decyzji czeka na wynik „Pętli”. 

Nowe zasady w kinach w trakcie pandemii

Kina w Polsce są ponownie otwarte od czerwca. Wybierając się na seans, musimy pamiętać o konieczności zakrywania ust i nosa. W salach kinowych należy zajmować miejsca wskazane na biletach, zachowując bezpieczny odstęp jednego wolnego miejsca. Obowiązek zachowania wolnego miejsca między osobami nie dotyczy: opiekuna z dzieckiem poniżej 13 roku życia, opiekuna osoby niepełnosprawnej oraz osób z jednego gospodarstwa domowego.

Źródło: Sporwkinie.blogspot.com

Sprawdź najnowsze wpisy