ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Mission Impossible" Tom Cruise

„Mission: Impossible 7”: Tom Cruise w widowiskowej scenie w górach

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Tom Cruise i reszta ekipy pracującej przy „Mission: Impossible 7” pracują na planie w Norwegii. Jedną z pierwszych scen zrealizowanych w norweskich górach był widowiskowy skok rozpędzonym motocyklem z rampy ustawionej na skraju góry.

Powrót na plan po miesiącach czekania i kontrowersji

Twórcy „Mission: Impossible 7” nie mieli ostatnio najlepszej passy. W środku wakacji media informowały o planach amerykańskich filmowców, którzy chcieli wysadzić most w Pilchowicach na Dolnym Śląsku. Głos w tej sprawie zabrał reżyser Christopher McQuarrie, który wyjaśniał, że ekipa chciała wysadzić tylko część mostu. Kontrowersji było jednak na tyle dużo, że ekipa wycofała się z planu kręcenia zdjęć w Polsce, choć w międzyczasie pojawiła się propozycja dotycząca wysadzenia innego mostu. 

Czytaj też: Nowy pomysł na most do wysadzenia dla ekipy „Mission: Impossible 7”

Po powrocie na plan w sierpniu spłonęła znaczna część dekoracji pod Londynem. Następnie ekipa przeniosła się do Norwegii. Jak doniosły lokalne media, Tom Cruise wynajął dla wszystkich osób pracujących przy filmie luksusowy statek, aby zapobiec ewentualnym opóźnieniom spowodowanym przez zakażenia koronawirusem. Znów pojawiły się problemy, bo na statku pracuje filipińska załoga, co zdaniem norweskich związków marynarzy jest niezgodne z prawem. Sprawa trafiła na policję, ale nie pojawiły się później doniesienia, aby filmowcy musieli opuścić statek. 

Tom Cruise wyskakuje z pędzącego motocykla w „Mission: Impossible 7”

 

Twórcy siódmej części serii przygód Ethana Hunta ciągle nie dają o sobie zapomnieć. Tym razem zbudowali ogromną rampę na skraju góry Helsetkopen (1246 m n.p.m.) w Norwegii i kilka dni czekali na idealne warunki pogodowe do zrealizowania widowiskowej sceny. Norweski serwis Hrk.no uchwycił moment, w którym jadący na motocyklu Tom Cruise dojeżdża do końca rampy, wyskakuje i opada na spadochronie. Scenie przyglądali się okoliczni mieszkańcy, do których aktor pomachał po wylądowaniu. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Action... #MI7 Day 1

Post udostępniony przez Christopher McQuarrie (@christophermcquarrie)

Premiera „Mission: Impossible 7” planowana jest na listopad 2021 roku. Oprócz Tom Cruise’a w filmie wystąpią m.in. Rebecca Ferguson, Vanessa Kirby, Henry Czerny, Hayley Atwell, Simon Pegg i Ving Rhames. 

Źródło: Yahoo.com, Hrk.no

Sprawdź najnowsze wpisy