Żaden aktor nie powinien pojawić się w miejsce zmarłego Chadwicka Bosemana na planie filmu „Czarna Pantera 2” – uważają fani Marvela. Disney ma problem, bo zdjęcia miały ruszyć w marcu 2021 roku i jest mało czasu na poważne zmiany w scenariuszu.

Chadwick Boseman – śmierć zatrzymała karierę utalentowanego aktora

Przed tygodniem świat obiegła wiadomość, że w wieku 43 lat zmarł Chadwick Boseman. Aktor znany przede wszystkim z roli Czarnej Pantery w ekranizacjach komiksów Marvela od 2016 roku walczył z rakiem okrężnicy. Swoją chorobę ukrywał przed twórcami serii filmów o superbohaterach, dlatego Disney ma teraz problem. Wytwórnia planowała rozpocząć produkcję filmu „Czarna Pantera 2” w marcu, a premiera miała się odbyć 6 maja 2022 roku

Jaki aktor zagra w filmie „Czarna Pantera 2”?

Problemem jest nie tylko znalezienie następcy Chadwicka Bosemana na planie. Fani zaapelowali do wchodzącego w skład koncernu Disneya Marvel Studios, aby nie szukać nowego aktora do zagrania tej roli. Boseman stał się symbolem dla czarnoskórej społeczności w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza „Czarna Pantera” zdobyła nie tylko popularność, ale produkcja udowodniła też, że film z czarnoskórą obsadą może osiągnąć sukces komercyjny i artystyczny

Czytaj też: „Ojciec chrzestny III” powróci na ekrany kin w wersji reżyserskiej

Agencja Reutera rozmawiała z twórcami i artystami o tym, co powinien zrobić teraz Marvel. Ich zdaniem najlepiej uhonorować dziedzictwo Bosemana filmem, w którym zostanie namaszczona nowa Czarna Pantera spośród członków obecnej obsady. Dziennikarz magazynu „Rolling Stone” zasugerował, że centralną postacią serii powinna zostać Shuri, w którą wciela się Letitia Wright. Takie rozwiązanie pozwoliłoby nie angażować innego aktora w roli następcy Bosemana i mogłoby zadowolić fanów. 

Czytaj też: Netflix chce, aby Jason Momoa zagrał w prequelu „Wiedźmina”

Jakie rozwiązanie wybiorą Disney i Marvel? Studia odmówiły komentarza agencji Reutera i skupiły się na oddaniu hołdu zmarłemu aktorowi. W ostatnią niedzielę w należącym do Disneya kanale ABC wyemitowano specjalny program poświęcony pamięci Bosemana.

Źródło: Reuters

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik