ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jason Momoa wiedźmin

Netflix chce, aby Jason Momoa zagrał w prequelu „Wiedźmina”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Jason Momoa ma zagrać pierwszego wiedźmina w serialu Netflixa „The Witcher: Blood Origin” – takie doniesienia, początkowo traktowane jak zwykła plotka, zdają się potwierdzać. Do zakulisowych doniesień dotarł serwis Redanian Intelligence, który wcześniej jako pierwszy informował, że Henry Cavill zagra Geralta z Rivii. 

„The Witcher: Blood Origin” ma opowiadać o pierwszym wiedźminie

Pod koniec lipca serwis streamingowy Netflix zapowiedział, że wyprodukuje prequel serialu „Wiedźmin” – „The Witcher: Blood Origin”. Akcja serialu będzie rozgrywać się na 1200 lat przed pojawieniem się Geralta z Rivii, czyli wiedźmina znanego z kart powieści Andrzeja Sapkowskiego. „The Witcher: Blood Origin” ma opowiadać o pierwszym wiedźminie. Zdjęcia mają powstać w Wielkiej Brytanii, a serial będzie liczyć sześć odcinków. Z oczywistych względów głównej roli w prequelu nie może zagrać Henry Cavill, czyli aktor, który wcielił się w tytułową postać w serialu Netflixa „Wiedźmin”. Trwają też przygotowania do filmu animowanego „Witcher: Nightmare of the Wolf” oraz zdjęcia do drugiego sezonu „Wiedźmina” z Caville’em

Jason Momoa przymierzany do roli wiedźmina

Netflix pod koniec sierpnia rozpoczął castingi do „The Witcher: Blood Origin”. Kilka dni później pojawiły się plotki, że w głównej roli ma być obsadzony Jason Momoa, znany z występów w „Grze o tron” i „Aquamanie”. Jako pierwszy tę informację podał serwis We Got This Covered, który jednak często mija się z prawdą. Dziś jednak serwis Redanian Intelligence potwierdził w dwóch niezależnych źródłach, że Netflix chce obsadzić gwiazdę „Aquamana”. Wspomniana strona zawiera wszelkie doniesienia dotyczące adaptacji Wiedźmina przez Netflix. Redanian Intelligence jako pierwszy informował, że Henry Cavill zagra Geralta z Rivii. 

Co ważne – Redanian Intelligence podkreśla, że choć Netflix chce, aby to Jason Momoa zagrał w „The Witcher: Blood Origin”, to jednak umowy jeszcze nie sfinalizowano. Zdjęcia do serialu mają ruszyć w lutym 2021 roku, a premiera przewidywana jest na początek 2022 roku

Czytaj też: „Wiedźmin” 2. sezon – ekipa wróciła na plan i ruszyły zdjęcia

Serial „Wiedźmin”, którego scenariusz jest oparty na twórczości Andrzeja Sapkowskiego, był w 2019 roku najchętniej oglądaną przez polskich użytkowników produkcją Netflixa. Był też w czołówce zestawień popularności w wielu innych krajach.

Źródło: Redanian Intelligence

Sprawdź najnowsze wpisy