ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"The Mandalorian" 2. sezon

Disney+ zapowiada premiery 2. sezonu „The Mandalorian” i „Mulan” bez opłat

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Jeszcze w tym roku do biblioteki serwisu Disney+ trafią 2. sezon serialu „The Mandalorian” i film „Mulan” dostępny dla wszystkich użytkowników bez dodatkowych opłat. 

„The Mandalorian” – 2. sezon. Kiedy premiera?

 

„The Mandalorian” to pierwszy serial aktorski osadzony w świecie „Star Wars”. To także pierwsza duża produkcja serwisu Disney+. Serial trafił do oferty serwisu streamingowego Disneya w dniu jego premiery – 12 listopada 2019 roku. Od razu stał się hitem nowej platformy. Opowiada o samotnym łowcy nagród, który jest jednym z Mandalorian, czyli najemników rozpoznawalnych po charakterystycznej zbroi. Akcja pierwszego sezonu rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z filmu „Powrót Jedi”.

Drugi sezon serialu „The Mandalorian” jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Zdjęcia do kontynuacji zakończyły się przed wybuchem pandemii koronawirusa, więc nie było zagrożenia, że dojdzie do opóźnienia. Jednak dopiero teraz Disney+ ogłosił, że drugi sezon „The Mandalorian” pojawi się w bibliotece serwisu 30 października. Do obsady dołączą m.in. Rosario Dawson, Katee Sackhoff, Michael Biehn, Temuera Morrison i Timothy Olyphant. Rozpoczęły się już nawet prace nad scenariuszem kolejnego sezonu, ale oficjalnie nie został on zapowiedziany. 

„Mulan” w Disney+ bez dodatkowych opłat

Zaskakująca jest polityka koncernu Disney wobec filmu „Mulan”. 4 września produkcja trafi do biblioteki serwisu Disney+, ale za opłatą w wysokości 29,99 dol. Dotyczy to wszystkich krajów, w których dostępny jest serwis Disney+ (w Polsce film będzie wyświetlany w kinach od 11 września). Jak dowiedział się serwis Variety, „Mulan” w płatnej wersji w Disney+ będzie dostępny do 2 listopada, a od 4 grudnia film będą mogli obejrzeć… wszyscy użytkownicy serwisu bez dodatkowych opłat!

Czytaj też: Biblioteka Disney+ może powiększyć się o filmy i seriale dla starszych widzów

Czy aktorska wersja opowieści o wojowniczej dziewczynie jest na tyle atrakcyjnym tytułem, aby już teraz płacić za jej obejrzenie 29,99 dol.? Disney już wcześniej zapowiadał, że nietypowy sposób dystrybucji filmu wymuszony przez pandemię koronawirusa jest jednorazowy. Wydaje się jednak, że koncernowi będzie trudno odzyskać w taki sposób ponad 200 mln dol. zainwestowanych w produkcję „Mulan”. 

Kiedy w Polsce pojawi się Disney+?

Obecnie serwis Disney+ nie jest legalnie dostępny w Polsce. Według zapowiedzi koncernu serwis ma pojawić się w naszym kraju w 2021 roku. W 2024 roku koncern chce mieć ok. 90 mln subskrybentów usługi Disney+. Na początku sierpnia za usługę płaciło już 60,5 mln użytkowników. 

Źródło: Variety.com, Tvline.com

Sprawdź najnowsze wpisy