Dziś o godz. 18 w CDA Premium polska premiera filmu „Seryjny morderca”, który będzie udostępniony w ramach nowej usługi CDA Cinema. Serwis rozszerza swoją bibliotekę o nowe filmy, które nie miały premiery kinowej w Polsce.

CDA Cinema – czym to się różni od innych usług z filmami na żądanie?

CDA Cinema nie jest osobnym serwisem, lecz rozszerzeniem tradycyjnej usługi sVOD oferowanej przez CDA. Jakub Ćwiek, prezes zarządu CDA SA, tłumaczy:

Do tej pory kontent sVOD opierał się w dużej mierze na pozycjach znanych już z ekranów. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią chcemy zrekompensować to widzom i dać im możliwość oglądania najnowszych światowych produkcji bez konieczności wychodzenia z domu.

Nowe tytuły będą pojawiały się w ofercie CDA Cinema w każdy czwartek o godz. 18. Dostęp do tych tytułów będzie możliwy za pośrednictwem CDA Premium. 

Jakie filmy w ofercie?

Jako pierwszy do CDA Cinema trafi szwedzki thriller „Seryjny morderca”. Film wszedł na ekrany szwedzkich kin 20 września 2019 roku. Na wielkim ekranie był wyświetlany poza tym w Norwegii i Rosji. Pod koniec lipca trafił do serwisów streamingowych we Francji. W Polsce jako pierwsi będą mogli zobaczyć go użytkownicy CDA Cinema. W serwisie Imdb.com „Seryjny morderca” ma średnią ocen 6,9/10.

Czytaj też: Wrzesień pełen premier. Sprawdź, jakie nowe seriale pojawią się w serwisach VoD

Film wyreżyserował Mikael Hafstrom, którego film „Zło” był w 2004 roku nominowany do Oscara w kategorii dla najlepszej produkcji nieanglojęzycznej. Poza tym twórca znany jest też z takich filmów jak „1408” czy „Rytuał”. „Seryjny morderca” przedstawia historię Thomasa Quicka – najokrutniejszego seryjnego mordercy w historii Szwecji.

W kolejnych tygodniach do oferty CDA Cinema trafią filmy także z innych gatunków. 10 września zaplanowano premierę historycznej produkcji „Król niewiernych”. 17 września pojawi się kryminał „(Nie)dobra kobieta”, a 24 września dramat „Alfons”. W kolejnych tygodniach będzie można obejrzeć m.in. romantyczną historię „Kochając Grace” z Mattem Dillonem w jednej z głównych ról.

Czy oferta CDA Cinema powala na kolana? Z jednej strony dostajemy filmy, które z różnych względów nie trafiły na ekrany polskich kin. Pandemia ograniczyła dystrybucję wielu tytułów, więc pojawienie się części z nich w ramach serwisu CDA Premium z pewnością jest ciekawym rozwiązaniem. Z drugiej strony, choć nie są to tytuły zupełnie niszowe, to może być im trudno przebić się wśród bardziej znanych produkcji oferowanych choćby przez CDA Premium, nie mówiąc o Netflixie czy HBO GO. 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik