ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
science fiction Netflix

Twórcy „Gry o tron” zrobią serial science fiction dla Netflixa

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Ekranizacja chińskiej trylogii science fiction i komediowa produkcja z Jamiem Foxxem to nowe seriale, które powstaną dla serwisu Netflix. 

„Wspomnienie o przeszłości Ziemi” jako serial science fiction dla Netflixa

David Benioff i DB Weiss stworzyli i wyprodukowali dla HBO wielokrotnie nagradzany serial fantasy „Gra o tron”. Obaj przed rokiem podpisali wartą ok. 200 mln dol. umowę produkcyjną z Netflixem. Adaptacja trylogii chińskiego pisarza Liu Cixina jest jedną z pierwszych produkcji, jakie stworzą dla streamingowego giganta. Do Benioffa i Weissa dołączy też Aleksander Woo, scenarzysta seriali „Terror: Dzień hańby” i „Czysta krew”.  

Czytaj też: Masa nowości na Netflixie – „Jumanji: Przygoda w dżungli” i wiele więcej

„Wspomnie o przeszłości Ziemi” to trylogia science fiction, której pierwszy tom „Problem trzech ciał” ukazał się w 2006 roku. W 2015 roku jej autor zdobył prestiżową nagrodę Hugo, jako pierwszy nieanglojęzyczny pisarz. W Polsce cała trylogia, na którą składają się też tomy „Ciemny las” i „Koniec śmierci”, ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Tak wydawca streszcza fabułę książki „Problem trzech ciał”:

Tajny chiński projekt z czasów Mao przynosi przerażające konsekwencje kilkadziesiąt lat później. Początek XXI wieku – po serii samobójstw wybitnych fizyków śledztwo prowadzi do tajemniczej sieciowej gry Trzy ciała, której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Świat tej gry nie jest jednak fikcją…

Autor książki Liu Cixin dołączył jako konsultant do zespołu produkcyjnego wraz z Kenem Liu, który przetłumaczył „Problem trzech ciał” oraz „Koniec śmierci” na język angielski. Netflix podkreśla w komunikacie, że udział Cixina i Kena gwarantuje wierne oddanie ducha powieści science fiction.

Jamie Foxx zagra w serialu ze swoją córką

Netflix zamówił też serial komediowy „Dad Stop Embarrassing Me”. W rolach głównych wystąpią w nim Jamie Foxx oraz jego córka Corinne. Dla aktora będzie to powrót na mały ekran po dwóch dekadach występów w filmach hollywoodzkich. Jamie Foxx jest laureatem Oscara dla najlepszego aktora za rolę Raya Charlesa w filmie biograficznym „Ray”. Był też nominowany za drugoplanową rolę w „Zakładniku”. Znany jest też z takich produkcji jak „Django”, „Jarhead”, „Dreamgirls” czy „Baby Driver”. Nie podano terminu rozpoczęcia zdjęć do „Dad Stop Embarrassing Me”. 

Źródło: Variety.com, komunikat prasowy Netflixa

Sprawdź najnowsze wpisy