The Witcher Monster Slayer, czyli nowy Wiedźmin, jest już dostępny w pierwszym kraju. Póki co nie mówimy jednak o żadnej oficjalnej premierze, a jedynie o testach najnowszej produkcji. Społeczność graczy na dopracowaną, finalną wersję gry musi jeszcze trochę poczekać.

Nowy Wiedźmin dostępny w pierwszym kraju – na jakich zasadach?

Z produkcją The Witcher Monster Slayer jako pierwsi mogą się zapoznać gracze z Nowej Zelandii. Testy pozwolą dopracować deweloperom grę i rozwiązać na w miarę wczesnym etapie ewentualne problemy i błędy, które już się pojawiły.

CD Projekt postawiło na tzw. mechanizm Soft Launch. To zabieg często stosowany przez twórców gier mobilnych. Polega on na tym, że twórcy gry udostępniają niedokończoną jeszcze produkcję graczom, dodając adnotację o elementach, które nie działają prawidłowo. Zazwyczaj stosuje się przy tym blokadę regionalną, która sprawia, że gra jest dostępna tylko w jednym kraju. Wyjątkowo często zdarza się, że wcześniejszy dostęp do gry uzyskują mieszkańcy Kanady lub właśnie Nowej Zelandii. Gracze przesyłają deweloperom informacje zwrotne dotyczące działania gry, dzięki czemu produkcję można dopracować, zanim ukaże się ona w finalnej wersji, także na innych rynkach.

Czytaj także: The Witcher Monster Slayer – polowanie na potwory, jak na Pokemony

Dokładna data premiery nowego Wiedźmina nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. Tytuł ma jednak oficjalnie zadebiutować jeszcze w tym roku.

źródło: ppe.pl, appmaniak.pl, twitter.com/TheWitcherMS

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.