W trakcie ceremonii rozdania nagród MTV Video Music Awards pokazano zwiastun serialu „Bastion”, którego premiera planowana jest jeszcze w tym roku.

30-sekundowy zwiastun serialu „Bastion” z Whoopi Goldberg

Serial „Bastion” powstał dla serwisu CBS All Access. W jego 30-sekundowym zwiastunie pojawia się m.in. Whoopi Goldberg, aktorka znana z takich filmów jak „Uwierz w ducha” czy „Zakonnica w przebraniu”. W serialu wcieli się w rolę Abigail Freemantle. W zwiastunie widzimy też kilka scen pokazujących świat po apokalipsie. Pojawiają się w nich postaci grane przez Alexandra Skarsgarda („Wielkie kłamstewka”), Jamesa Marsdena (seria „X-men”), Greaga Kinneara („Lepiej być nie może”) oraz Heather Graham („Z piekła rodem”). Reżyserem pierwszego i ostatniego odcinka jest Josh Boone („Nowi mutanci”, „Gwiazd naszych wina”). 

Czytaj też: „The Stand” – serial na podstawie powieści Kinga jeszcze w tym roku

Pierwszy odcinek serialu „Bastion” trafi do biblioteki serwisu streamingowego CBS All Access 17 grudnia. Kolejne będą udostępnianie co tydzień w czwartki, łącznie będzie ich dziewięć. Nie ma na razie informacji, czy serial pojawi się w Polsce. Na początku 2021 roku koncern Viacom CBS planuje uruchomić w kilku rejonach świata nowy serwis streamingowy. Być może „Bastion” będzie jednym z pierwszych głośnych tytułów, które wypromują ofertę nowej usługi. 

O czym będzie serial? Najpierw epidemia, potem apokalipsa

Książka „Bastion” (angielski tytuł „The Stand”) została wydana w 1978 roku. Stephen King opisał w niej skutki działania nowoczesnej broni biologicznej. Jej użycie doprowadza do zagłady niemal całej ludzkości. „Zaczyna się niewinnie – od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia staje się masowym grobem” – opisuje fabułę książki jej polski wydawca – wydawnictwo Albatros. Będzie to druga ekranizacja powieści „Bastion”. W 1994 roku powstał czteroodcinkowy miniserial. W roli głównej wystąpił w nim Gary Sinise („Forrest Gump”). Książka uchodzi za jedną z najlepszych dorobku Stephena Kinga, poprzednia ekranizacja zebrała niezłe recenzje, więc jest spora szansa, że serial CBS będzie udanym przedsięwzięciem. 

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik