Tweet informujący o śmierci Chadwicka Bosemana zebrał najwięcej reakcji w historii istnienia serwisu Twitter. Aktor znany z roli w filmie „Czarna Pantera” zmarł w piątek w wieku 43 lat.

Chadwick Boseman nie żyje. Aktor chorował na raka 

 

Chadwick Boseman od 2016 roku walczył z rakiem okrężnicy. W tym czasie występował w filmach i nie informował o swoim stanie zdrowia. Zmarł w piątek w Los Angeles. W listopadzie skończyłby 44 lata. Boseman zdobył popularność dzięki roli Czarnej Pantery. W 2014 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Marvel Cinematic Universe i wystąpił w filmach: „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, „Czarna Pantera”, „Avengers: Wojna bez granic” i „Avengers: koniec gry”. Film „Czarna Pantera” był nominowany do Oscara w sześciu kategoriach, w tym do najważniejszej, i zdobył trzy statuetki. 

Przed występami w ekranizacjach komiksów Marvela Boseman grał głównie w filmach i serialach telewizyjnych. W produkcji kinowej zadebiutował w 2013 roku w „42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy”, w którym wystąpił obok Harrisona Forda. Boseman zagrał pierwszego czarnoskórego baseballistę, który pojawił się w rozgrywkach MLB. Ostatnio wystąpił m.in. w filmie Spike’a Lee „Pięciu braci”, który można obejrzeć w serwisie Netflix. Wkrótce miały ruszyć zdjęcia do drugiej części produkcji „Czarna Pantera”.

Tweet, który przeszedł do historii

 

Informację o śmierci aktora podała jego agentka, opublikowano też wpis na jego profilu w serwisie społecznościowym Twitter. Tweet zawierał jego czarno-białe zdjęcie wraz z oświadczeniem potwierdzającym, że Boseman zmarł na raka okrężnicy. Tweet w kilka godzin stał się najpopularniejszy w historii Twittera, co potwierdzili przedstawiciele tego serwisu. Do tej pory pojawiło się pod nim ponad 158 tys. komentarzy i 6,8 mln „polubień”, podano go dalej ponad 3 mln razy. Nieustannie pojawiają się też wpisy fanów oraz ludzi świata filmu, którzy wspominają i żegnają zmarłego aktora. Popularność zyskują też hashtagi nawiązujące do filmu „Czarna Pantera” – #BlackPanther i #WakandaForever.

Źródło: Deadline.com, Twitter.com

Czytaj też: Asteroida na kursie kolizyjnym z Ziemią – nie ma jednak powodu do paniki

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik