Netflix skasował serial sciene fiction „Altered Carbon”. Drugi sezon, który pojawił się w lutym, miał słabą oglądalność i zdecydowano o zakończeniu produkcji. 

Najpierw była książka, ale serial „Altered Carbon” jej nie dorównał

„Altered Carbon” przedstawiał wizję świata, w którym istnieje możliwość zapisywania świadomości w cyfrowej postaci i przenoszenia jej z ciała do ciała, a śmierć nie jest już nieodwracalnym procesem. Scenariusz serialu powstał na podstawie klasycznych powieści science fiction Richarda K. Morgana z serii „Modyfikowany węgiel”. Pierwszy sezon miał premierę w lutym 2018 roku. W postać głównego bohatera Takeshi Kovacsa wcielił się w nim Joel Kinnaman („House of Cards”, „Legion samobójców”).

Czytaj też: Resident Evil na Netflix – potwierdzono serial, ale to nie musi być powód do radości

W drugim sezonie, który do biblioteki serwisu trafił na początku tego roku, w roli głównej wystąpił Anthony Mackie („Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”). Ponadto premierę miał jeszcze film anime „Altered Carbon: Resleeved”, którego scenariusz był powiązany z akcją serialu. Co ciekawe, oba sezony oraz produkcja anime zebrały sporo pochlebnych recenzji. W serwisie Rotten Tomatoes cała trójka ma powyżej 60 proc. pozytywnych ocen krytyków

Netflix sporo produkuje, ale też dużo kasuje

Według serwisu Deadline.com decyzję o skasowaniu „Altered Carbon” podjęto już w kwietniu i nie ma ona związku z pandemią koronawirusa. Powodem jest słaba oglądalność drugiego sezonu. To kolejny w ostatnich tygodniach serial, z którego zrezygnował Netflix. Streamingowy gigant produkuje mnóstwo filmów i seriali, ale nie zawsze przedkłada się to na ich jakość i oglądalność. Co jakiś czas Netflix ogłasza swoje plany wobec dalszych losów realizowanych produkcji. Kontynuacji nie doczekają się takie tytuły jak „White Lines”, „To nie jest OK” oraz „The Society”. Poinformowano też, kiedy zakończy się kilka popularnych produkcji. Finał „Ozark” przypadnie na 4. sezon, „Dom z papieru” zakończy się na 5. serii, a „The Crown” na 6. 

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik