ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Cormoran Strike nowa książka

Cormoran Strike powraca – nowa książka z cyklu już jesienią w Polsce

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

„Niespokojna krew” to nowa książka Roberta Galbraitha, w której pojawi się detektyw Cormoran Strike. Światowa premiera odbędzie się 15 września, a na polski rynek powieść trafi jeszcze w tym roku.

Robert Galbraith to J.K. Rowling, która postanowiła napisać kryminał. A potem następne

J.K. Rowling kojarzą chyba wszyscy, ale kim jest Robert Galbraith? To jedna i ta sama osoba! Słynna pisarka, autorka serii książek o Harrym Potterze, postanowiła kilka lat temu wydać pod pseudonimem klasyczny kryminał. Książkę „Wołanie kukułki” autorstwa Roberta Galbraitha w pierwszych tygodniach po premierze w kwietniu 2013 roku kupiło zaledwie 1,5 tys. osób. Po ujawnieniu, że jej autorką jest Rowling, sprzedaż gwałtownie wzrosła. Pisarka postanowiła jednak nadal używać pseudonimu i do dziś ukazały się już cztery tomy cyklu. Jego głównym bohaterem jest prywatny detektyw i weteran wojenny Cormoran Strike, którego wspomaga jego wspólniczka Robin Ellacott. Telewizja BBC zrealizowała serial na podstawie powieści napisanych przez Galbraitha (czyli przez Rowling). 

Cormoran Strike – kiedy wyjdzie nowa książka?

Dotychczas w cyklu ukazały się książki: „Wołanie kukułki” (polskie wydanie:  4 grudnia 2013 r.), „Jedwabnik” (24 września 2014 r.), „Żniwa zła” (13 stycznia 2016 r.) oraz „Zabójcza biel” (28 listopada 2018 r.). Między ukazaniem się w Polsce czwartego i piątego tomu miną niemal dokładnie dwa lata – „Niespokojna krew” trafi do księgarń 25 listopada. Powieść ukaże się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Prawdopodobnie zostanie przygotowany też audiobook. W poprzednich tomach lektorem był Maciej Stuhr. 

 

Tym razem Cormoran Strike próbuje rozwikłać sprawę sprzed niemal 40 lat. W trakcie rodzinnej wizyty detektywa w Kornwalii zgłasza się do niego kobieta, która prosi o pomoc w odnalezieniu swojej matki, która zaginęła w 1974 roku. W śledztwie prowadzonym przez Cormorana i Robin pojawiają się m.in. karty tarota, psychopatyczny morderca oraz nie do końca godni zaufania świadkowie. 

Źródło: Facebook.com/RobertGalbraithPolska

Czytaj też: „The Stand” – serial na podstawie powieści Kinga jeszcze w tym roku

Sprawdź najnowsze wpisy