ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Premiery kinowe wrzesień

Premiery kinowe wrzesień 2020. Kilka propozycji na filmowy koniec lata

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Wrzesień to zwykle miesiąc, w którym pojawiają się gorące premiery kinowe. W tym roku nic nie jest takie jak zwykle, dlatego kalendarz filmowych premier również wywrócony jest do góry nogami. Z wrześniowego repertuaru udało nam się jednak wybrać dziewięć propozycji na kinowy seans. 

Nowy Vega i aktorska wersja Mulan na początek

„Pętla” (4 września)

Zwiastun pokazuje wszystko to, z czego filmy Patryka Vegi są znane: brutalność, wulgarny język i scenariusz oparty o prawdziwe wydarzenia. Fani pójdą w ciemno, pozostałych chyba nie będzie łatwo przekonać. „Pętla” opowiada o siatce klubów nocnych kontrolowanych przez agenta CBŚP. W ich działalność mieszają się ukraińskie i rosyjskie służby specjalne, które weszły w posiadanie nagrań z wizyt polityków, celebrytów i duchownych. Reżyser zapewnia, że przy realizacji filmu współpracował z uczestnikami tego procederu oraz ma nagrania z ukrytych kamer. Tylko czy to sprawi, że „Pętla” będzie dobrym filmem?

W rolach głównych: Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Maciej Zacharzewski, Aleksandra Nowicka. 

„Mulan” (11 września)

Film miał wejść na ekrany pod koniec marca, ale z wiadomych względów premiera została wówczas odwołana. Disney postanowił wykorzystać aktorską wersję „Mulan” do eksperymentu. W krajach, gdzie już dostępny jest serwis Disney+ film można obejrzeć w domu za niecałe 30 dol. W pozostałych częściach świata, w których kina są otwarte, „Mulan” będzie wyświetlany na wielkim ekranie. Zostawmy jednak z boku całą otoczkę. Film opowiada o Hua Mulan, najstarszej córce utytułowanego wojownika, który jednak lata świetności ma już za sobą i jest schorowany. Dziewczyna postanawia, że zamiast niego wyruszy na wojnę w męskim przebraniu. 

W rolach głównych: Yifei Liu, Donnie Yen, Li Gong, Jet Li, Jason Scott Lee. 

Premiery kinowe wrzesień 2020 – film akcji z Korei i opowieść o szpiegach

King’s Man: Pierwsza misja (18 września)

Prequel szpiegowskiej serii „Kingsman”. W poprzednich częściach w roli głównej występował Taron Egerton. Aktor w jednym z wywiadów powiedział, że nie pojawi się w filmie „Pierwsza misja”, ale nie wykluczył udziału w kolejnych produkcjach z tej serii. Akcja prequela dzieje się w czasach I wojny światowej. 

Aktualizacja: Disney przesunął premierę filmu na 26 lutego 2021 roku.

W rolach głównych: Ralph Fiennes, Rhys Ifans, Gemma Arterton, Djimon Hounsou, Charles Dance, Matthew Goode.

„Interior” (18 września)

Maciek traci wiarę w sens życia. Haruje od rana do nocy, aby spłacić kredyt. Postanawia zemścić się na nieuczciwym szefie i zabiera mu auto. Wyrusza w ryzykowną podróż bez planu. W pewnym momencie spotka urzędniczkę Magdę i oboje stają przed poważnym wyzwaniem. Film wyreżyserował Marek Lechki, który zasłynął „Erratum” z Tomaszem Kotem, a w ostatnich latach realizował dla HBO seriale „Pakt” i „Bez tajemnic”.

W rolach głównych: Piotr Żurawski, Magdalena Popławska, Ilona Ostrowska, Lech Mackiewicz. 

„I zbaw nas ode złego” (18 września)

Nieco egzotyczne kino akcji rodem z Korei Południowej. Płatny zabójca dowiaduje się, że mogło dojść do porwania jego bliskiej krewnej. Tymczasem brat jednej z jego ofiar postawia się na nim zemścić. Zaczyna się wyścig z czasem.

W rolach głównych: Jung-Min Hwan, Jung-Jae Lee, Jung-Min Park.

Niesłusznie skazany Tomasz Komenda – kiedy premiera filmu?

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” (18 września)

Filmowa wersja jednej z najgłośniejszych spraw ostatnich lat. Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo. Twórcy filmu próbują odpowiedzieć na pytanie: jak mogło do tego dojść? „Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową” – powiedział o filmie Tomasz Komenda. 

W rolach głównych: obsada: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka.

„Niedosyt” (25 września)

Nie, to nie jest Jennifer Lawrence, choć podobieństwo jest uderzające. To Haley Bennett wcielająca się w rolę Hunter – kobiety, której pozornie niczego nie brakuje. Ma przystojnego męża, wielki dom, bardzo bogatych teściów oraz spodziewa się dziecka. Jednak kobieta zostaje zamknięta w złotej klatce i całkowicie poddaje się woli rodziny. Hunter wykształca nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów. 

W rolach głównych: Haley Bennett, Elizabeth Marvel, Denis O’Hare.

Tarapaty 2” (25 września)

Kontynuacja popularnego filmu familijnego. Tym razem dzieciaki próbują rozwiązać zagadkę zniknięcia obrazu „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta z Muzeum Narodowego w Poznaniu. O kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka jednej z bohaterek. 

W rolach głównych: Jakub Janota-Bzowski, Pola Król, Mia Goti, Joanna Szczepkowska, Marta Malikowska, Tomasz Ziętek.

„Greenland” (25 września)

Film katastroficzny z Gerardem Butlerem („300”) w roli głównej. Potężna kometa zmierza w stronę Ziemi. Grupa wybranych osób może schronić się w tajnym bunkrze, ale najpierw musi do niego dotrzeć. Okazuje się to bardzo trudne, bo świat ogarnął chaos – wybuchają zamieszki i nikt nie panuje nad tym, co się dzieje.

W rolach głównych: Gerard Butler, Morena Baccarin, David Denman, Scott Glenn. 

W kinach będą wyświetlane także hity z sierpnia i klasyki

Wrzesień to nie tylko premiery kinowe. Nie zabraknie też seansów takich filmów jak „Tenet” czy „Nowi mutanci”, które weszły na ekrany jeszcze w sierpniu. Poza tym kina pokazują też starsze produkcje. W sieci Helios można w ramach „Złotej kolekcji filmowej” zobaczyć we wrześniu takie tytuły jak: „Kolor purpury”, „Imperium słońca”, „Co się wydarzyło w Madison County”, „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” i „Casablanca”. Przed pójściem do kina należy pamiętać o zabraniu maseczki, a na miejscu o dezynfekcji rąk oraz trzymaniu bezpiecznego dystansu od innych widzów. 

Źródło: materiały dystrybutorów

Czytaj też: „Diuna” – kiedy pierwszy zwiastun? Nareszcie podano termin

Sprawdź najnowsze wpisy