ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Tenet" premiera

Dziś premiera „Tenet”. Tom Cruise już był w kinie, a czy Ty się wybierasz?

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Kinomani długo czekali na ten dzień – dziś polska premiera filmu „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana. Dla promocji filmu przysłużył się Tom Cruise, który wrzucił do sieci filmik z relacją ze swojego seansu tego blockbustera. 

Premiera „Tenet” równocześnie w Polsce i na całym świecie

Nowy film Nolana miał pojawić się w kinach już w lipcu, ale jego premiera była wielokrotnie przekładana. Wytwórnia Warnes Bros. czekała na odpowiedni moment, aby wprowadzić „Tenet” na ekrany. Film, którego produkcja kosztowała ponad 200 mln dol., w normalnych warunkach najpewniej wypełniłby sale kinowe na całym świecie. Jednak w dobie pandemii koronawirusa produkcja może mieć problem, aby na siebie zarobić. W Stanach Zjednoczonych film pojawi się dopiero 3 września, ale nie we wszystkich częściach kraju, bo w wielu miejscach kina nadal są zamknięte. Polska premiera „Tenet” odbywa się tego samego dnia, co w 49 innych krajach na świecie

Recenzje mówią o świetnym kinie akcji z zagmatwanym scenariuszem

W serwisie Rotten Tomatoes „Tenet” ma 83 proc. pozytywnych recenzji (80 proc. wśród czołowych recenzentów). Średnia ocen w Metacritic.com wynosi 71/100. W polskim serwisie MediaKrytyk.pl film na razie ma średnią 6,9/10, a 88 proc. recenzji jest pozytywnych. „Na pewno nie jest to jego (Nolana – dop. red.) najlepszy film. Ale pewien głód u widzów powinien zaspokoić” – napisał Piotr Guszkowski z „Gazety Wyborczej”. Paweł Piotrowicz z Onetu ocenił: „Widowiskowy, zapierający dech w piersiach, intensywny niemal do bólu i tak zawiły, że momentami trudno nadążyć za fabułą – a mimo to intrygujący i oryginalny”. Podobne opinie pojawiały się już przy okazji pierwszych recenzji anglojęzycznych krytyków. 

Tom Cruise już był na „Tenet”. Jak mu się podobał film?

 

Aktor Tom Cruise, który obecnie pracuje na planie dwóch kolejnych części serii „Mission: Impossible”, wrzucił do mediów społecznościowych filmik z relacją z wyprawy do kina. Gwiazdor wybrał się na seans „Tenet” w Londynie, a towarzyszył mu reżyser Christopher McQuarrie, o którym ostatnio pisaliśmy w kontekście wysadzania mostów w Polsce na potrzeby zdjęć do „Mission: Impossible 7”. Obaj panowie byli zadowoleni i bili brawo po seansie. Cruise podkreślił, że cudownie jest wrócić do kina i oglądać film wspólnie z innymi widzami. Na koniec powiedział, że „Tenet” bardzo mu się podobał.

Czy pójdziesz do kina na film "Tenet"?

Źródło: Twitter.com

Czytaj też: „Tenet” – pierwsze recenzje i nowy zwiastun filmu Nolana

Sprawdź najnowsze wpisy