ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
UPC kanały 4K

UPC ma w ofercie cztery kanały w 4K, głównie rozrywkowe

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Operator kablowy UPC wprowadził od tego tygodnia do oferty dekoder 4K TV Box, ale dzięki niemu można oglądać kanały w jakości 4K? Okazuje się, że tak, choć nie są to kanały premium. 

Maleńki dekoder o ogromnych możliwościach 

W poniedziałek UPC poinformowało, że Polska jest pierwszym krajem, w którym klienci tego operatora mają możliwość skorzystania z dekodera 4K TV Box. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów (waży mniej niż 100 gramów), a wśród jego funkcji są m.in. sterowanie głosem, możliwość przesyłania na ekran telewizora treści z telefonów, zasilanie ze złącza USB przez telewizor, łączność Wi-Fi i opcja multiroom. Przy okazji ogłoszono też wprowadzenie nowych ofert telewizji i internetu oraz pakietów usług mobilnych. 

Kanały 4K w UPC – rozrywka i informacje

Dekoder umożliwia oglądanie treści w jakości 4K, ale czy UPC udostępnia takie kanały? Biuro prasowe UPC poinformowało nas, że klienci, którzy wybiorą wspomniany dekoder, zyskają dostęp do czterech kanałów 4K:

ULTRA TV – nowość w ofercie telewizyjnej UPC. Całodobowy kanał rozrywkowy, w którego ramówce znajdują się audycje muzyczne, dokumentalne i filmowe. ULTRA TV można znaleźć na dekoderze TV 4K Box na pozycji 421 w jakości 4K. W wersji HD jest dostępny na dekoderach Horizon (pozycja 421) i Mediabox (pozycja 164).

Insight TV – kanał rozrywkowy, które przedstawia „wyjątkowe spojrzenie na naukę, technologię i wszystko pomiędzy nimi”. W jakości 4K Insight TV można znaleźć na dekoderze UPC TV 4K Box na pozycji 422.

FunBox UHD – prezentuje filmy, seriale oraz programy o podróżach, sztuce i stylu życia. Kanał jest dostępny na dekoderze UPC TV 4K Box na pozycji 252. 

wPolsce.pl – kanał informacyjny, który jest na stałe w jakości HD w pakiecie Max. Dla odbiorców z dekoderem UPC TV 4K Box udostępniono go „w zwiększonej jakości 4K”. Ramówkę tworzą głównie programy w formie rozmów z politykami, publicystami i ekspertami. W jakości 4K kanał można znaleźć na dekoderze UPC TV 4K Box (pozycja 121). W jakości HD jest na dekoderach Horizon (pozycja 121) i Mediabox (pozycja 339). 

Źródło: komunikat prasowy

Czytaj też: Transmisje z Ekstraklasy na dłużej w Canal+ i TVP. Więcej treści trafi do sieci

Sprawdź najnowsze wpisy