Chris Hemsworth („Thor”, „Wyścig”) ma wystąpić w jednej z głównych ról w nowym Mad Maxie. Film ma być prequlem „Fury Road” i przedstawić historię młodej Furiosy. Raczej nie zobaczymy w nim już Charlize Theron.

Nowy Mad Max z podtytułem Furiosa? Na razie sporo znaków zapytania

Zaangażowanie Hemswortha do głównej roli męskiej w nowym filmie George’a Millera to na razie plotki. Żadna umowa nie została podpisana, ale według informacji serwisu The Illuminerdi mocno o odtwórcę roli Thora zabiega wytwórnia Warner Bros. W opisie castingowym bohater nazwany Dementus przedstawiony jest jako bardzo przystojny młody mężczyzna w wieku 30-40 lat, którego twarz pokrywają blizny. Warner Bros. podobno negocjuje z Hemsworthem i rozmowy są już na zaawansowanym etapie. 

Czytaj też: Wrzesień w Canal+ pełen premier – „Jojo Rabbit”, Komasa, „John Wick 3” i nie tylko

Nowy Mad Max ma być prequelem „Fury Road”. Roboczo w podtytule pojawia się Furiosa, czyli jedna z głównych bohaterek poprzedniej części. Wówczas wcieliła się w nią Charlize Theron. Reżyser George Miller rozważał ponowne zaangażowanie laureatki Oscara do kolejnego filmu. Jednak nowy Mad Max ma przedstawić historię młodej Furiosy, więc Theron musiałby zostać odmłodzona. Miller brał pod uwagę użycie efektów komputerowych, ale jego zdaniem obecne możliwości techniczne nie dają satysfakcjonujących rezultatów. Czego przykładem jest np. „Irlandczyk” Martina Scorsese. 

Poprzedni film okazał się wielkim sukcesem, ale na kolejną część nadal czekamy

Poprzednia część Mad Maxa zdobyła sześć Oscarów oraz uznanie widzów i krytyków. Wydawało się, że powstanie kolejnej jest kwestią czasu. Reżyser George Miller zapowiadał nawet, że ma pomysł na dwa następne firmy. Niestety, twórca pokłócił się z Warner Bros. o pieniądze i wydawało się, że nie powstanie jest już żaden projekt w świecie Mad Maxa. W końcu udało się jednak stronom dojść do porozumienia. Ciągle jednak film „Mad Max: Furiosa” daleki jest od rozpoczęcia zdjęć, ale rozmowy z Hemsworthem można uznać za optymistyczny prognostyk.

Źródło: Theilluminerdi.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik