Spotify i Riot Games (wydawca odpowiedzialny za sukces League of Legends) ogłosili właśnie wieloletnie partnerstwo. W ramach współpracy powstaną m.in. oryginalne podcasty i dedykowane playlisty. Pierwsze efekty wspólnych działań są już widoczne.

Szczegóły współpracy Spotify i Riot Games, wydawcy League of Legends

Dzięki współpracy Spotify i Riot Games odkrywanie treści związanych z grą LOL ma być łatwiejsze niż wcześniej. Na popularnej platformie streamingowej zadebiutowała już zakładka Official Legaue of Legends Esports. Ułatwia ona odnalezienie najpopularniejszych piosenek, podcastów i playlist wśród graczy.

W przyszłości pojawią się również oryginalne podcasty będące wynikiem współpracy Spotify i Riot Games. Pierwszym z nich będzie Untold Stories: Top Moments from Worlds. Podcast ten będzie miał 10 odcinków, a jego tematyką będą zbliżające się 10 Mistrzostwa Świata League of Legends. Według zapowiedzi pojawią się w nim historie o najlepszych zawodnikach i wydarzeniach z gry, a także wywiady z najlepszymi graczami. W ramach współpracy Spotify uzyskało też status oficjalnego partnera w transmisji audio podczas globalnych wydarzeń związanych z LOL-em.

Czytaj także: UPC wprowadza dekoder 4K TV Box oraz nowe oferty telewizji i internetu

League of Legends jest określana jako najpopularniejsza gra sieciowa na świecie. Oficjalna ścieżka dźwiękowa do tej gry przyciągnęła 5 mln słuchaczy na platformie Spotify.

źródło: Spotify

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.