przyjaciele serial

Spotkanie po latach obsady serialu „Przyjaciele” możliwe jedynie z widownią

2 minuty czytania
Komentarze

Fani serialu „Przyjaciele” będą musieli dłużej poczekać na spotkanie po latach całej obsady. Twórcy zdecydowali, że specjalny odcinek zostanie nagrany z udziałem publiczności, a przez pandemię koronawirusa jest to obecnie niemożliwe.

Odcinek specjalny „Przyjaciół”. Kiedy premiera?

Po 16 latach od zakończenia zdjęć na planie „Przyjaciół” szóstka głównych bohaterów miała ponownie spotkać się na planie 27 maja przy okazji startu platformy streamingowej HBO Max. Odcinek miał być zrealizowany jako program na żywo, w którym aktorzy mieli wystąpić bez przygotowanego wcześniej scenariusza. Plany pokrzyżował jednak koronawirus. Spotkanie po latach obsady serialu „Przyjaciele” początkowo przełożono na sierpień, ale pandemia nadal nie odpuszcza. Kiedy więc twórcy planują realizację odcinka specjalnego?

Spotkanie po latach aktorów z serialu „Przyjaciele” odłożone na lepszy czas

Na temat realizacji „Friends Reunion” wypowiedziała się Marta Kauffman, scenarzystka i pomysłodawczyni serialu. Z jednym z wywiadów podkreśliła, że jej zdaniem jednorazowy odcinek nie powinien być kręcony bez udziału publiczności. 

To odcinek bez scenariusza i potrzebujemy zrealizować go z publicznością na żywo. Nie możemy tego zrobić bez widowni, bo to jest ważna część tego, czym są „Przyjaciele”. 

Kauffman przypomniała, że serial kręcono z udziałem publiczności i byłoby niefortunnym pomysłem zrealizować spotkanie po latach bez jej udziału. Producentka dodała też, że obsada i ekipa są gotowi na nagranie i wszyscy czekają na czas, kiedy będą mogli bezpiecznie nagrać odcinek z widownią. 

Wszyscy członkowie oryginalnej obsady – Courteney Cox, Lisa Kudrow, Jennifer Aniston, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Matthew Perry – potwierdzili już swój udział w tym projekcie. Serial „Przyjaciele” realizowany był w latach 1994-2004. Wyemitowano łącznie 236 odcinków podzielonych na 10 sezonów. W Polsce serial można obecnie oglądać na Netflixie oraz na kanale Comedy Central.

Źródło: Etonline.com

Czytaj też: Niespodzianka od HBO – odcinek serialu „Kraina Lovecrafta” za darmo

Motyw