Pojawiły się pierwsze recenzje filmu „Tenet”. Opublikowano też najnowszy zwiastun produkcji w reżyserii Christophera Nolana. Premiera w Polsce już w najbliższą środę. 

Wielkie, choć chaotyczne widowisko – tak mówią o „Tenet” pierwsze recenzje

Opinie krytyków, które do tej pory ukazały się w internecie, opisują „Tenet” jako dobrze zagrany i sprawnie wyreżyserowany film akcji. Podkreślają, że to udany blockbuster, dla którego warto zdecydować się na powrót do kina. Krytyczne recenzje zarzucają „Tenet” zagmatwaną i trudną do zrozumienia fabułę, brak humoru oraz zbyt poważny, wręcz patetyczny ton, jak na ten rodzaj kina. Podobne zarzuty można skierować wobec poprzednich widowisk Nolana, jak „Incepcja” czy „Interstellar”, więc to jeszcze nie oznacza, że dostaniemy długi i nudny film akcji. W serwisie Rotten Tomatoes „Tenet” ma dotychczas 80 proc. pozytywnych recenzji. Średnia ocen w Metacritic wynosi 71/100 (13 jest pozytywnych, 5 negatywnych).  

Nowy zwiastun „Tenet” z piosenką Travisa Scotta

W ramach kampanii promocyjnej przed premierą filmu do sieci trafił nowy zwiastun. Jest o wiele dłuższy niż dotychczasowe i podpisany jako „ostateczny”. Można w nim usłyszeć piosenkę „The Plan”, którą raper Travis Scott nagrał na potrzeby filmu. 

„Tenet” – kiedy premiera w Polsce

Film w reżyserii Christophera Nolana wchodzi w Polsce na ekrany kin 26 sierpnia. W wielu sieciach i pojedynczych kinach ruszyła już sprzedaż biletów. Warto pamiętać, że kina w Polsce działają w nowym reżimie sanitarnym. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie 1,5-metrowego odstępu między widzami. W różnych strefach wydzielonych przez Ministerstwo Zdrowia wprowadzono różne zakresy obostrzeń dotyczące liczby widzów na sali. W kinach ze strefy czerwonej i żółtej widownia może być zapełniona maksymalnie w 25 proc. Kina w strefie zielonej mogą mieć zajętych nie więcej niż 50 proc. miejsc. 

„Tenet” – fabuła i obsada

O czym jest nowy film Nolana? Tak zapowiada film dystrybutor:

Uzbrojony tylko w jedno słowo — Tenet — bohater przenika w mroczny świat międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić świat. Do tego jednak nieodzowne okazuje się skorzystanie ze zjawiska, wykraczającego poza czas realny. Nie, nie z podróży w czasie. Z inwersji.

W rolach głównych występują: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy oraz Michael Caine i Kenneth Branagh.

Źródło: Rottentomatoes.com, Metacritic.com

Czytaj też: Amerykanie wolą zaczekać i obejrzeć nowe filmy w domu. A Ty? [ankieta]

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik