HBO udostępniło za darmo w serwisie YouTube pierwszy odcinek serialu „Kraina Lovecrafta”. Produkcja przed kilkoma dniami trafiła na antenę stacji oraz do biblioteki serwisu HBO GO, gdzie będą pojawiały się kolejne odcinki.

O czym jest serial?

Scenariusz serialu powstał na podstawie powieści Matta Ruffa o tym samym tytule. „Kraina Lovecrafta” zabiera widzów w podróż przez Stany Zjednoczone w latach 50-tych XX wieku. Serwis HBO tak zapowiada serial: 

Atticus Freeman wraz ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa Letitią oraz wujem George’m wyrusza z Chicago w podróż przez Amerykę lat 50-tych, aby odnaleźć zaginionego ojca (Michael Kenneth Williams). Ich wyprawa szybko przeradza się w walkę o przetrwanie, podczas której bohaterowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z rasistowskim terrorem białej Ameryki, ale także przerażającymi potworami rodem z powieści Lovecrafta. 

W rolach głównych występują: Jonathan Mayors („The Last Black Man in San Francisco”), Jurnee Smollett-Bell („Czysta krew”, „Ptaki nocy”), Aunjanue Ellis („Jak nas widzą”), Abbey Lee („Mad Max: Na drodze gniewu”), Jada Harris („Rezydent”), Wunmi Mosaku („Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”) oraz Michael Kenneth Williams („Prawo ulicy” i „Zakazane imperium”). Producentami wykonawczymi serialu są m.in. J.J. Abrams (serial „Zagubieni”, filmy z serii „Star Trek” i „Gwiezdne wojny”) oraz Jordan Peele („Uciekaj!”, „To my”).

„Kraina Lovecrafta” za darmo w sieci. Kiedy kolejne odcinki w HBO?

HBO udostępniło w serwisie YouTube pierwszy odcinek serialu, który trwa ponad godzinę i siedem minut. Dostępny jest w jakości HD (1080p) i z polskimi napisami. Premiera serialu w HBO i HBO GO odbyła się 17 sierpnia. Kolejne odcinki będą trafiały na antenę i do serwisu co tydzień, w poniedziałki. Serial składa się z 10 odcinków. Pierwsze recenzje są bardzo pochlebne. W serwisie Rotten Tomatoes „Kraina Lovecrafta” ma 96 proc. pozytywnych recenzji krytyków i 75 proc. pozytywnych głosów czytelników

Czytaj też: Sprawdź, jakie seriale na sierpień przygotowały serwisy VoD

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik