Bezpłatny pokaz online filmu „Mirai” będzie testem dla platformy streamingowej festiwali Nowe Horyzonty i American Film Festival. Oba odbędą się w listopadzie w formie hybrydowej.

Pandemia zepsuła święto kina, ale jeszcze nic straconego

Festiwal Nowe Horyzony odbywa się tradycyjnie na przełomie lipca i sierpnia we Wrocławiu. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna edycja została przełożona na listopad. Początek jesieni to zwykle termin organizacji we Wrocławiu American Film Festival. W tym roku postanowiono połączyć obie imprezy i zaplanowano je w dniach 5-15 listopada. Zwykle sale w trakcie seansów pękają w szwach, ale obostrzenia związane z pandemią nakazują, aby co drugie miejsce było wolne. Organizatorzy zdecydowali więc, że oba festiwale zostaną przeprowadzone w formie hybrydowej. To oznacza, że część filmów zostanie udostępnionych w specjalnym serwisie wideo. „Do wirtualnej sali trafi ok. 50 proc. wszystkich festiwalowych filmów – w zdecydowanej większości tytuły, które nie będą miały późniejszej dystrybucji w Polsce” – informuje strona internetowa festiwalu. Program obu imprez zostanie ogłoszony 20 października, sprzedaż biletów rozpocznie się dwa dni później.

Nowe Horyzonty – zobacz bezpłatny pokaz online filmu „Mirai”

Organizatorzy postanowili najpierw przetestować możliwości platformy online, która będzie działała na czas obu festiwali. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty już we wrześniu planuje udostępnić filmy w ramach Kina Dzieci. Przed publiczną premierą odbędzie się testowy pokaz. W piątek 28 sierpnia o godz. 19 każdy, kto ma lub założy konto na stronie Nowehoryzonty.pl będzie mógł bezpłatnie obejrzeć nominowany do Oscara animowany film „Mirai”. Będzie on wyświetlony w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Wideo ma być kompatybilne ze wszystkimi przeglądarkami dostępnymi dla systemu Windows oraz iOS. Film będzie można obejrzeć tylko na terenie Polski. Organizatorzy apelują do widzów:

Będziemy wdzięczni za przesłanie wszelkich uwag, sugestii i pytań związanych z funkcjonowaniem platformy video na adres [email protected] Prosimy, aby zwrócić uwagę szczególnie na: wygodę i intuicyjność obsługi, szybkość ładowania filmu i jakość projekcji i estetykę interfejsu. Prosimy także wskazać przeglądarkę oraz system operacyjny, z którego korzystano w trakcie pokazu.

Źródło: informacja prasowa

Czytaj też: Książki o pandemii koronawirusa – jak reporterzy opisali walkę z zarazą

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik