ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
koronawirus książki

Książki o pandemii koronawirusa – jak reporterzy opisali walkę z zarazą

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

We wrześniu na polskim rynku ukażą się trzy książki opisujące zmagania lekarzy i pacjentów z pandemią koronawirusa. Ich autorami są cenieni i nagradzani reporterzy – Paweł Kapusta, Paweł Reszka i Mira Suchodolska. Zapowiada się ciekawa lektura na coraz dłuższe wieczory.

Paweł Kapusta dokumentował przebieg pandemii z różnych perspektyw. Także osobistej

Jako pierwsza do księgarń trafi książka Pawła Kapusty. „Pandemia. Raport z frontu” (Wydawnictwo Insignis) ukaże się na rynku 2 września. Reporter opisuje, co działo się na linii frontu podczas pierwszej fali zachorowań, jak radzili sobie pracownicy służby zdrowia, ale też przedstawiciele innych zawodów oraz pacjenci. Kapusta przedstawia opowieść z wielu perspektyw. Również osobistej, bo w sierpniu miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

 

To trzecia książka reporterska tego autora, który na co dzień zajmuje się inną tematyką – jest redaktorem naczelnym serwisu SportoweFakty WP. Jego pierwszą książką była „Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym” o absurdach w polskiej służbie zdrowie. Kolejna to „Gad. Spowiedź klawisza”, czyli opowieść o polskim więziennictwie. 

Paweł Reszka dokumentował to, co działo się za zamkniętymi drzwiami

Wchodziłem na oddziały szpitali jednoimiennych, do domów lekarzy, na stacje pogotowia. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni opowiadali mi cząstkę pandemicznej historii. Wszyscy byli przekonani, że trzeba dokumentować to, co się działo za zamkniętymi drzwiami otoczonych przez policję wielkich szpitali covidowych i w zwykłych powiatowych szpitalikach. 

W ten sposób wydawnictwo Czerwone i Czarne zapowiada książkę Pawła Reszki „Stan krytyczny”. Jej autor to wieloletni dziennikarz m.in. „Rzeczpospolitej” i „Dziennika”, a obecnie szef działu społecznego tygodnika „Polityka”. W ostatnich latach napisał m.in. zbiory reportaży wcieleniowych o księżach („Czarni”) i medykach (dwie części cyklu „Mali bogowie”). Jego książka „Stan krytyczny” ukaże się 16 września.

Z tej książki dowiesz się, jak powstaje szczepionka na koronawirusa

Mira Suchodolska z „Dziennika Gazety Prawnej” w momencie wybuchu pandemii koronawirusa postanowiła go zrozumieć. Reportażystka na temat SARS-COV-2 rozmawiała z wirusologami. Jak podkreśla, bez ich wysiłku nie będzie ani szczepionki, ani leku. W książce opisuje m.in. na czym polega ich praca, czy w koronawirusie jest coś szczególnego oraz w jaki sposób powstaje szczepionka i dlaczego to tak długo trwa. Premiera książki „Wirusolodzy” 16 września

Źródło: informacje prasowe

Czytaj też: Amerykanie wolą zaczekać i obejrzeć nowe filmy w domu. A Ty? [ankieta]

Sprawdź najnowsze wpisy