ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
„Pinokio” Guillermo del Toro

Powstaje „Pinokio” od Guillermo del Toro. Netflix ogłosił obsadę pełną gwiazd

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Reżyser Guillermo del Toro przygotowuje animację poklatkową pt. „Pinokio”. W obsadzie produkcji Netflixa pojawi się wielu popularnych i nagradzanych aktorów i aktorek.

Guillermo del Toro zdobył Oscara i spełnia marzenie, aby realizować film „Pinokio”

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się już jesienią zeszłego roku w studio ShadowMachine w Portland w stanie Oregon. Prace produkcyjne trwają nieprzerwanie pomimo pandemii koronawirusa. Realizacja filmu „Pinokio” od lat była marzeniem reżysera Guillermo del Toro. Twórca w 2018 roku został nagrodzony Oscarem za reżyserię, a jego film „Kształt wody” wygrał w najważniejszej kategorii. Dzięki temu del Toro mógł przebierać w propozycjach. Jak mówi, cytowany w komunikacie:

Od lat marzyłem o realizacji tego projektu i wreszcie znalazłem do niego doskonałego partnera, jakim jest Netflix. Poświęciliśmy wiele czasu na dobranie doskonałej obsady i ekipy. Mieliśmy to szczęście, że Netflix bez mrugnięcia okiem wspierał wszystkie nasze działania. Wszyscy jesteśmy wielkimi pasjonatami animacji i uważamy, że za jej pomocą uda nam się opowiedzieć tę klasyczną historię w całkiem nowy sposób.

Obok del Toro za reżyserię odpowiada też Mark Gustafson („Fantastyczny Pan Lis”). Muzykę do filmu przygotował Alexandre Desplat, laureat Oscara za „Kształt wody” i „Grand Budapest Hotel”. 

Obsada filmu o drewnianym chłopcu pełna gwiazd

 

Klasyczna opowieść autorstwa Carlo Collodiego jest powszechnie znana: drewniany chłopiec wyrusza w niezwykłą podróż. W wersji del Toro akcja filmu rozgrywa się we Włoszech w czasach rodzącego się faszyzmu. Według zapowiedzi ma to być przypowieść o miłości i buncie, w której tytułowy bohater stara się spełnić oczekiwania ojca. Produkcja będzie musicalową animacją poklatkową. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale poinformowano, że film trafi jednocześnie do kin oraz do biblioteki serwisu Netlix

Czytaj też: Powstanie film o superbohaterce ze świata Spider-Mana. Za kamerą Olivia Wilde

W tytułowej roli wystąpi młody aktor Gregory Mann. Świerszcza Cricketa zagra Ewan McGregor („Trainspotting”), a Geppetta – David Bradley (seria „Harry Potter”, „Gra o tron”). W pozostałych m.in. troje  laureatów Oscara: Tilda Swinton, Cate Blanchett i Christoph Waltz. Oprócz nich wystąpią też: Finn Wolfhard, John Turturro, Ron Perlman, Tim Blake Nelson oraz Burn Gorman.

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy