ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Olivia Wilde Spider-Man

Powstanie film o superbohaterce ze świata Spider-Mana. Za kamerą Olivia Wilde

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Aktorka i reżyserka Olivia Wilde nakręci film z uniwersum Spider-Mana, opowiadający o superbohaterce. Prawdopodobnie chodzi o Spider-Woman.

Ekranizacja komiksu Marvela, ale nie od Marvel Studios

Film powstanie dla wytwórni Sony Pictures. Widzowie mogą być trochę zdezorientowani, ponieważ filmów o Spider-Manie powstało w ostatnich latach sporo, a na dodatek ta postać pojawiła się też w serii o Avengersach wytwórni Marvel Studios. Bohater był jednak „wypożyczony” przez Sony na określony czas do Marvel Cinematic Universe. Umowa dobiegła końca, a Sony chce postawić na rozwój uniwersum Spider-Mana. W przyszłym roku w kinach mają pojawić się trzy ekranizacje komiksów ze świata człowieka-pająka: „Morbius”, „Venom 2” oraz „Spider-Man 3”. Wytwórnia planuje też filmy o Madame Webb, Black Cat i Silver Sable. 

Olivia Wilde kręci film w świecie Spider-Mana. Kto będzie jego główną bohaterką?

O jakiej postaci opowie film w reżyserii Olivii Wilde? Wiele branżowych serwisów spekuluje, że chodzi o Spider-Women. Sama reżyserka opublikowała tweeta z emotką z pająkiem, co raczej potwierdza przypuszczenia. 

 

W komiksach Spider-Woman to alter ego kilku postaci ze świata Spider-Mana: Gwen Stacy, Mary Jane Watson i Jessiki Drew. Ostatnia z wymienionych jako pierwsza pojawiła się w komiksach. Jest to nastolatka, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku zapada na chorobę popromienną i zyskuje supermoce.

Popularna aktorka, która postawiła na reżyserię

Olivia Wilde znana jest głównie jako aktorka. Wystąpiła m.in. w serialu „Dr House” oraz w takich filmach jak np. „Tron: Dziedzictwo”, „Kowboje i obcy” czy „Wyścig”. W ostatnich latach postanowiła zająć się reżyserią. Jej film „Szkoła melanżu” (angielski tytuł: „Booksmart”) zdobył kilka nagród i był pochlebnie oceniany przez widzów i krytyków. Jesienią Wilde ma rozpocząć prace na planie thrillera psychologicznego „Don’t Worry Darling”. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Florence Pugh, Chris Pine, Shia LaBeouf i Dakota Johnson. 

Czytaj też: „The Batman”: we wrześniu powrót na plan, w sobotę nowe informacje

Wilde to kolejna reżyserka, która w ostatnim czasie otrzymała szansę realizacji wysokobudżetowej ekranizacji komiksu. Nia DaCosta nakręci „Kapitan Marvel 2”, SJ Clarkson wyreżyseruje „Madame Webb”, a Chloe Zhao „The Eternals”. 

Źródło: Deadline.com

Sprawdź najnowsze wpisy