Do sieci trafił zwiastun filmu „Śmierć na Nilu”. To kolejna po „Morderstwie w Orient Expressie” nowa wersja ekranizacji książki Agathy Christie. 

„Morderstwo w Orient Expressie” odniosło kasowy sukces, więc twórcy poszli za ciosem

Ekranizacje kryminałów Agathy Christie mają bogatą tradycję. Od lat cieszą się powodzeniem wśród kolejnych pokoleń widzów, którzy wraz z legendarnym detektywem Herculesem Poirot próbują rozwikłać zagadkę. Zwykle opowieści dzieją się w jednym miejscu, a sprawcą jest osoba z zamkniętego kręgu podejrzanych. 

Czytaj też: „The Batman”: we wrześniu powrót na plan, w sobotę nowe informacje

Najsłynniejszymi odtwórcami roli detektywa Poirot byli Peter Ustinov oraz David Suchet. Z ich legendą próbuje zmierzyć się brytyjski aktor i reżyser Kenneth Branagh, znany głównie z filmowych interpretacji Szekspira, ale też z takich produkcji jak „Walkiria”, „Dunkierka” czy „Harry Potter i Komnata Tajemnic”. W 2017 roku wyreżyserował i zagrał główną rolę w filmie „Morderstwo w Orient Expressie”. Ekranizacja okazała się wielkim sukcesem kasowym – przy budżecie 55 mln dol. film zarobił na całym świecie ponad 352 mln dol. Z pewnością widzów do kin ściągnęła gwiazdorska obsada. Pojawili się w niej m.in. Penelope Cruz, Willem Dafoe, Johny Depp, Judi Dench, Michelle Pfeiffer, czy Olivia Colman. 

”Śmierć na Nilu” – zwiastun z piosenką Depeche Mode

Kwestią czasu było wzięcie na warsztat kolejnych książek Agaty Christie. I oto otrzymaliśmy plakat i zwiastun filmu ”Śmierć na Nilu”. Twórcy zebrali na planie ciekawą obsadę, choć chyba nieco mniej efektowną niż w „Morderstwie w Orient Expressie”.  Znaleźli się w niej m.in. Gal Gadot („Wonder Woman”), Armie Hammer („Tamte dni, tamte noce”), Annette Bening („American Beauty”) i Emma Mackey („Sex Education”). Film ponownie reżyseruje Kenneth Branagh. Wciela się także w rolę detektywa Poirot, który w trakcie wakacji w Egipcie podejmuje się rozwiązania zagadki morderstwa na ekskluzywnym statku wycieczkowym. W zwiastunie można usłyszeć utwór „Policy of Truth” Depeche Mode. Film ma trafić do kin 23 października

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik