ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"The Batman" Robert Pattinson

„The Batman”: we wrześniu powrót na plan, w sobotę nowe informacje

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Ekipa filmu „The Batman”, w którym tytułową rolę zagra Robert Pattinson, wraca na plan we wrześniu. Już w niedzielę w trakcie imprezy DC FanDome powinniśmy poznać nowe szczegóły dotyczące tej produkcji.

Robert Pattinson w filmie „The Batman” – premiera, obsada, szczegóły

Reżyser Matt Reeves zapowiedział, że jego film o Batmanie będzie różnił się od dotychczasowych. O samej fabule wiadomo jednak niewiele, ale z zapowiedzi wynika, że możemy spodziewać się kina detektywistycznego w klimacie noir. Początkowo w roli głównej miał wystąpić Ben Affleck, ale zrezygnował z powodów osobistych. Zastąpił go 34-letni Robert Pattinson. Oprócz niego w obsadzie znaleźli się także Zoe Kravitz (Selina Kyle/Kobieta-Kot), Jeffrey Wright (Komisarz Gordon), Paul Dano (Edward Nashton/Człowiek-Zagadka), Andy Serkis (Alfred), Colin Farrell (Oswald Cobblepot/Pingwin), John Turturro (Carmine Falcone) i Jayme Lawson (Bella Real). Film miał trafić na ekrany kin w czerwcu przyszłego roku, ale po wybuchu pandemii koronawirusa premiera została przesunięta na 1 października 2021 roku. Planowane są także kolejne części z głównymi aktorami z obsady, a także serialowy spin-off realizowany dla serwisu streamingowego HBO Max.

Koronawirus pokrzyżował plany, ale ekipa lada moment wraca na plan

Zdjęcia do „The Batman” rozpoczęły się w styczniu 2020 roku w Londynie. 14 marca produkcja została przerwana – powodem była oczywiście pandemia. 31 marca zmarł po zakażeniu koronawirusem Andrew Jack, który pracował na planie jako trener dialektu

Czytaj też: Drugi sezon „The Boys” wkrótce na ekranach, twórcy mają już plan na kolejne

W środę oficjalnie potwierdzono, że zdjęcia zostaną wznowione we wrześniu w Wielkiej Brytanii. Reżyser Matt Reeves już wcześniej informował, że do czasu przymusowej przerwy ukończono już około jednej czwartej filmu. Reeves postanowił nie wykorzystywać dodatkowego czasu na przerabianie scenariusza, ale na zgłębienie tonu filmu. 

Czytaj też: George Lucas lubi serial „Mandalorian”. Koronawirus nie zakłóca produkcji

Na temat swojej wizji reżyser „The Batman” być może opowie już w sobotę, gdy będzie gościem jednego z paneli w trakcie imprezy DC FanDome

Źródło: Deadline.com

Sprawdź najnowsze wpisy