Serial kryminalny „Żywioły Saszy – Ogień” to produkcja oryginalna serwisu Player.pl, której premiera planowana jest jesienią. W roli głównej wystąpi Magdalena Boczarska.

„Żywioły Saszy – Ogień” – data premiery, fabuła, obsada

Magdalena Boczarska na planie serialu „Żywioły Saszy – Ogień” (Agnieszka K. Jurek/TVN)

Zdjęcia do serialu ruszyły na początku sierpnia. Scenariusz powstał na podstawie książki „Lampiony” autorstwa Katarzyny Bondy. Produkcja serialu „Żywioły Saszy – Ogień” ma zaplanowanych siedem odcinków, które do biblioteki serwisu Player.pl trafią jesienią. 

Czytaj też: Seriale TVN za darmo? Nie do końca, ale to i tak ciekawa promocja

Główną bohaterką jest profilerka kryminalna Sasza Załuska. Kobieta po siedmiu latach studiów i pracy w Wielkiej Brytanii wraca do Polski. Otrzymuje zadanie odnalezienia sprawcy podpaleń budynków w Łodzi. Zmaga się też ze swoją tajemnicą sprzed lat i problemami osobistymi. Śledztwo okazuje się wyjątkowo skomplikowane. Na dodatek przełożeni i współpracownicy Saszy wątpią w jej umiejętności. 

W roli Saszy wystąpi Magdalena Boczarska („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”). Poza tym w obsadzie znaleźli się: Mirosław Haniszewski, Marcin Czarnik, Piotr Cyrwus, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Konopka, Jerzy Trela, Aleksandra Konieczna, Krzysztof Dracz, Piotr Srebrowski, Erika Karkuszewska oraz Mikołaj Woubishet. Zdjęcia do serialu powstają w Łodzi. Reżyserem jest Kristoffer Rus. Scenariusz na podstawie powieści Bondy napisali Dana Łukasińska i Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. 

Polskie seriale kryminalne pojawiają się jak grzyby po deszczu

Nie przemija moda na ekranizacje kryminałów przez polskich nadawców. Tylko Player.pl w ostatnich latach przeniósł na mały ekran trzy książki Remigiusza Mroza o prawniczce Joannie Chyłce. Poza tym stacja Canal+ zekranizowała ”Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza, Netflix zaproponował „W głębi lasu” Harlana Cobena w polskich realiach i z polską obsadą, a AXN kręci serial na podstawie dwóch książek Igora Brejdyganta. Produkcję „Szadź” na podstawie książki tego autora wiosną pokazywał Player.pl. Powstaje też filmowa wersja powieści Wojciecha Chmielarza pt. „Wyrwa”. Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Playera komentuje:

Popularność takich produkcji jak „Chyłka” czy „Szadź” jest dowodem na to, że widzowie szukają lokalnego kontentu, na podstawie swoich ulubionych powieści kryminalnych. Dzięki pracy scenarzystów-adaptatorów mają możliwość, by zobaczyć je na ekranie.  Stąd decyzja, by bohaterką najnowszej produkcja Player Original była właśnie Sasza Załuska – postać znana z bestsellerów Katarzyny Bondy.

Źródło: informacja prasowa

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Pązik