ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
magazyn "Kopalnia"

Wraca „Kopalnia” – nietypowy magazyn o futbolu dla wymagających kibiców

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Wkrótce do sprzedaży trafi piąty numer magazynu „Kopalnia”. Jest to nieregularnie ukazujące się połączenie książki i obszernego pisma poświęcone piłce nożnej. Tematem przewodnim nowego numeru jest porażka.

Cztery numery i trzy lata przerwy

Założycielem i szefem tytułu jest Piotr Żelazny, wieloletni dziennikarz „Piłki Nożnej”, „Przeglądu Sportowego” i „Rzeczpospolitej”, obecnie freelancer. Magazyn „Kopalnia” po raz pierwszy ukazał się w 2014 roku. Wydawnictwo nie ma odpowiednika na polskim rynku. Ukazują się w nim pogłębione artykuły dotyczące historii, zawodników, trenerów, zespołów, trendów czy taktyki. Autorami tekstów są czołowi polscy dziennikarze sportowi jak np. Rafał Stec, Michał Trela, Paweł Wilkowicz, Michał Zachodny czy Marek Wawrzynowski. Żelazny zaprasza też na łamy pisma np. Michała Okońskiego czy Wojciecha Jagielskiego, a więc dziennikarzy niezajmujących się zawodowo futbolem. Pierwsze cztery numery ukazywały się w latach 2014-2017 i od tamtej pory czytelnicy czekają na piątą „Kopalnię”. 

Magazyn „Kopalnia” – piąty numer we wrześniu, szósty już wkrótce

Każdy numer ma inny temat przewodni. Tym razem będzie nim porażka. Autorami tekstów, obok Piotra Żelaznego, są także: Rafał Stec, Michał Okoński, Marek Wawrzynowski, Tomasz Lipiński, Piotr Wesołowicz, Tomasz Urban, Michał Kołodziejczyk, Rafał Lebiedziński, Bartosz Nosal, Piotr Jagielski, Michał Trela, Michał Zachodny i Leszek Jarosz. W książce znajdzie się też tekst reportażysty Wojciecha Jagielskiego oraz dwóch zagranicznych autorów: Auke Koka i Emanuela Roşu. 

Czytaj też: Liga Mistrzów – sprawdź, gdzie obejrzeć transmisje z półfinałów i finału

Przedsprzedaż najnowszego numeru rozpocznie się 20 sierpnia w internetowej księgarni LaBotiga.pl. Książka będzie rozsyłana do czytelników na początku września. Jej dystrybucją zajmie się wydawnictwo SQN. Oficjalna premiera planowana jest na 8 września i najpewniej od tego dnia będzie można ją kupić też w innych księgarniach. „Już zaczęliśmy rozmawiać o szóstej »Kopalni«, i to wydawanej dosłownie za chwilę” – informuje Żelazny w komunikacie prasowym. 

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy