ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
George R.R. Martin "Wichry zimy"

George R.R. Martin pisze „Wichry zimy” i zapewnia, że idzie mu całkiem nieźle

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Pisarz George R.R. Martin napisał na swoim blogu, że prace nad książką „Wichry zimy”, czyli szóstym tomem serii ”Pieśń lodu i ognia”, „posuwają się naprzód”. 

Już 9 lat czekamy, aż George R.R. Martin ukończy „Wichry zimy”

Seria „Pieśń lodu i ognia”, której pierwszym tomem jest „Gra o tron”, liczy dotychczas pięć tomów, a łącznie planowanych jest siedem. Ostatni ukazał się w oryginale w lipcu 2011 roku, w Polsce rok później. Od tamtej pory fani czekają na kolejną część i każda informacja od autora o postępie prac jest wyczekiwana z utęsknieniem. Grono miłośników prozy Martina przez ten czas znacznie się powiększyło dzięki serialowi „Gra o tron”. Produkcja HBO dobiegła końca, a w ostatnim sezonie finał opowieści był autorską propozycją twórców serialu. Fanom nie do końca ta wizja się spodobała i czekają na dwa ostanie tomy napisane przez Martina.

Pożytek z pandemii, czyli prace nad szóstym tomem przyspieszyły

 

George R.R. Martin po wybuchu pandemii koronawirusa odizolował się od świata i dzięki temu „Wichry zimy” powiększają się o kolejne zdania, akapity i rozdziały. „Znowu jestem w Westeros, prace nad >>Wichrami zimy<< posuwają się naprzód” – poinformował pisarz na swoim blogu. Jak zapewnił, czasem pisze „całymi dniami”, co sprawia, że jego życie jest „bardzo nudne”, ale zarazem izolacja jest „dobra dla procesu pisania”. Nie spotyka się z ludźmi i korzysta jedynie ze wsparcia swoich asystentów. Każdy z nich pracuje na dwutygodniowe zmiany, przedtem poddając się kwarantannie. 

Tym razem Martin nie podał żadnej konkretnej daty ukończenia książki. Przed rokiem mówił, że „Wichry zimy” będą gotowe na World Science Fiction Convention. Impreza była zaplanowana na koniec lipca 2020 roku w Nowej Zelandii. Podkreślił wówczas, że jeżeli nie dotrzyma obietnicy, to da się zamknąć w małym pomieszczeniu i tam będzie pracował nad ukończeniem powieści. Nie miał pojęcia, że jego słowa się spełnią i to jeszcze przed upływem wskazanego terminu…

Źródło: Comicbook.com, Georgerrmartin.com

Czytaj też: Z końcem sierpnia HBO GO usunie ponad 40 filmów i seriali. Zniknie m.in. „LEGO Przygoda”

Sprawdź najnowsze wpisy