Wiemy już, jakie seriale oraz filmy były w Polsce najpopularniejsze w czasie pandemii spośród wszystkich produkcji dostępnych na platformach streamingowych. Dane na zlecenie portalu wirtualnemedia.pl zebrał serwis JustWatch, który agreguje dane m.in. z Netflixa, Chili, HBO oraz VOD Poland.

Najpopularniejsze seriale w Polsce w czasie pandemii – lista

Poniższa lista opiera się o dane za drugi kwartał 2020 roku i zawiera seriale dostępne na platformach streamingowych, które cieszyły się szczególną popularnością w naszym kraju. Lista wygląda następująco:

 1. Outlander
 2. Biuro
 3. Obsesja Eve
 4. Snowpiercer
 5. Gra o Tron
 6. Homeland
 7. Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów
 8. Fleabag
 9. Rick i Morty
 10. Dom z papieru

Te filmy miały największą popularność w Polsce w czasie pandemii – lista

Dzięki danym przeanalizowanym przez JustWatch wiemy także, jakie produkcje filmowe cieszyły się w drugim kwartale 2020 roku największą popularnością w Polsce. Oczywiście w dalszym ciągu mówimy o produkcjach dostępnych na platformach VOD. Oto lista:

 1. Parasite
 2. Na noże
 3. Contagion – epidemia strachu
 4. Joker
 5. 1917
 6. Pewnego razu… w Hollywood
 7. Kraina Lodu II
 8. Shazzam!
 9. Gwiezdne Wojny. Część IX: Skywalker. Przebudzenie
 10. Jojo Rabbit

Czytaj także: Muzyczne nowości tygodnia – „Crave”, „Strings Attached” i nie tylko

Okazuje się więc, że Polacy szczególnie chętnie oglądali amerykański serial kostiumowy Outlander. Zadebiutował on w 2014 roku, dotychczas powstało 5 sezonów. Jeśli chodzi o filmy dostępne na platformach VOD, najpopularniejsza okazała się koreańska tragikomedia Parasite.

źródło: wirtualnemedia.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.