Daniel „CormaC” Bartosik, wieloletni dziennikarz i redaktor magazynu „CD-Action”, wrócił do pracy w redakcji po ponad roku przerwy. Będzie pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. 

„CormaC” znów w „CD-Action”: „Wracam do domu!”

Bartosik odszedł z redakcji w maju 2019 roku. Był z nią związany od listopada 2001 roku. Najpierw jako współpracownik, później jako redaktor i wreszcie sekretarz redakcji. Po odejściu z „CD-Action” Daniel „CormaC” Bartosik rozpoczął pracę jako creative copywriter w Techlandzie. Po roku i trzech miesiącach postanowił wrócić do pracy w magazynie o grach. Strona internetowa pisma cytuje jego słowa:

„CD-Action” to niezwykle ważna część mojego życia, więc gdy dowiedziałem się o nowym inwestorze, poczułem ogromną ulgę, że wszystko to, na co pracowaliśmy w redakcji przez lata, jednak nie pójdzie do piachu. Ulgę, ale też ukłucie żalu, że na nowy, ekscytujący rozdział w historii CDA będę patrzył z boku. Podczas którejś rozmowy z Dawidem okazało się, że wcale nie musi tak być. Mógłbym znowu robić to, co kocham, razem z ekipą, za którą tęsknię, pod skrzydłami ludzi, którzy szanują Ekszyna i rozumieją konieczność przytulenia internetu. Kto by odmówił? Wracam do domu!

Wraca Daniel „CormaC” Bartosik, zmienił się właściciel. „Nowy rozdział w historii CD-Action”

Od 2001 roku wydawcą magazynu było Wydawnictwo Bauer. Spadająca sprzedaż i pandemia koronawirusa sprawiły, że wiosną 2020 roku dotychczasowy wydawca wręczył wypowiedzenia zespołowi i  rozpoczął poszukiwania nowego inwestora. W lipcu prawa do marki CD-Action zostały sprzedane agencji gamingowej Fantasyexpo. Redaktorem naczelnym został Dawid „spikain” Bojarski, który wrócił na stanowisko zajmowane do końca października 2019 roku. Zmiany skomentował na stronie pisma:

Otwieramy „nowy rozdział w historii CD-Action”, ale czujemy się trochę jak bohaterowie filmu, którzy zbierają starą ekipę. Jestem szczęśliwy już z powodu samego powrotu do „CD-Action”, ale myśl o tym, z kim będę je tworzyć, napawa mnie szczególnym optymizmem. Wracam nie tylko ja, ale też CormaC i Ania „Anya” Raguza, a wraz z nimi – solidna, wieloetapowa korekta tekstów, której ostatnio tak brakowało. Zespół i stali współpracownicy to prawdziwa plejada gwiazd. No i nad całością czuwać będzie Lidka Ukleja, wieloletnia przyjaciółka redakcji, która „CD-Action” zna, rozumie i kocha tak samo, jak my.

Czytaj też: „Wiedźmin” 2. sezon – ekipa wróciła na plan i ruszyły zdjęcia

Źródło: Cdaction.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik