Bartosz Konopka nakręci film na podstawie powieści „Wyrwa”. Jej autor Wojciech Chmielarz jest jednym z najpoczytniejszych autorów kryminałów w Polsce. 

Wdowiec odkrywa, że zmarła żona miała wiele sekretów

„Wyrwa” to najnowsza książka Wojciecha Chmielarza, która ukazała się na początku maja nakładem wydawnictwa Marginesy. To właśnie wydawca powieści poinformował w czwartek na Facebooku, że na jej podstawie powstaje film fabularny. Tak wydawnictwo streszcza fabułę książki:

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. 

 Adaptacją powieści na potrzeby filmu zajmuje się Piotr Szymanek, współtwórca serialu „Wataha”. Projekt jest obecnie w fazie developmentu, czyli zbierania środków na realizację i prac nad koncepcją filmu. 

Za kamerą stanie reżyser „W głębi lasu”

Autor powieści Wojciech Chmielarz tak skomentował na Facebooku informację o tym, że powstanie film: „No to poszło. Cholernie się z tego projektu cieszę. Za reżyserię weźmie się Bartosz Konopka, co gwarantuje jakość ekranizacji” – napisał Chmielarz.

Wspomniany Bartosz Konopka jest reżyserem filmu „Królik po berlińsku”, który był nominowany do Oscara w kategorii dla najlepszych dokumentów krótkometrażowych. Wraz z Leszkiem Dawidem wyreżyserował też polski serial Netflixa „W głębi lasu”, który jest ekranizacją powieści Harlana Cobena. O książce Chmielarza Konopka powiedział:

„Wyrwa” jest zaskakująco przewrotną opowieścią. Główny bohater przeżywa utratę żony, ale ta tragedia go nie pogrąża, tylko mobilizuje do nowego życia. Rozbija dawne iluzje, zmusza do zawalczenia o siebie, pójścia na całość, bez planu i oczekiwań. Chcemy wierzyć w takie paradoksalne odkupienie. Nagrodą za odwagę Macieja jest historia na poły kryminalna, na poły przygodowa, po której każdy z nas może się poczuć mniej samotny w świecie.

Wojciech Chmielarz na ekranie: jest już serial, teraz będzie film

Wcześniej ekranizacji doczekała się inna książka tego autora. Canal+ nakręcił serial „Żmijowisko” z Pawłem Domagałą w roli głównej. 

Czytaj też: HBO pokaże w Polsce serial Ridleya Scotta „Wychowane przez wilki”

Źródło: Wydawnictwo Marginesy

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik