ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Igor Brejdygant serial

Powstaje serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta „Rysa” i „Układ”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Rozpoczęły się prace na planie ekranizacji powieści „Rysa” i „Układ”. Serial na podstawie książek Igora Brejdyganta realizuje właściciel kanału AXN Polska. Partnerem projektu jest Polsat.

Igor Brejdygant jest również autorem scenariusza serialu

Igor Brejdygant (fot. Kuba Celej)

Nienazwany jeszcze serial realizuje Sony Pictures Television Networks Central Europe, do którego należy kanał AXN Polska. To najpewniej oznacza, że właśnie w tej stacji najpierw pojawi się serial. Scenariusz, którego wiodącym autorem jest twórca powieści Igor Brejdygant, jest adaptacją książki „Rysa” i jej kontynujacji „Układ”. Nad tekstem pracował też Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”). 

Czytaj też: Radio Nowy Świat działa od miesiąca i już ma problemy

Główną bohaterką „Rysy” jest policjantka Monika Brzozowska, która pracuje w warszawskim wydziale zabójstw. Cierpiąca na zaniki pamięci kobieta stara się pokonać dręczące ją lęki. W trakcie śledztwa w sprawie serii morderstw Brzozowska zaczyna trafiać na tropy, które prowadzą do niej samej. Podejrzewa, że w sprawie chodzi o znacznie więcej niż zwykłe porachunki. Zostaje wplątana w niebezpieczną grę. Kontynuacją tej historii jest thriller polityczny „Układ”.

Gwiazdy polskiego kina w obsadzie

Twórcom serialu udało się zgromadzić wielu znanych i lubianych aktorów m.in. Julię Kijowską („Drogówka”), Macieja Zakościelnego („Kryminalni”), Janusza Chabiora (”Ślepnąc od świateł”), Kingę  Preis („Córki dancingu”), Dawida Ogrodnika („Cicha noc”), Mariusza Ostrowskiego „Znaki”) czy Zbigniewa Zamachowskiego („Trzy kolory. Biały”). Reżyserami serialu są Maciej Migas (”Żyć nie umierać”), Łukasz Kośmicki („Ultraviolet”) oraz Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”). Zdjęcia będą realizowane w Warszawie i Gdyni. 

Kolejny serial na podstawie prozy Igora Brejdyganta

Maciej Stuhr w serialu „Szadź” (fot. materiały prasowe)

W kwietniu Player.pl udostępnił własny serial oryginalny ”Szadź”. Również jest to ekranizacja powieści Igora Brejdyganta. Serial opowiada o seryjnym mordercy, którego tropem podąża zmagająca się z problemami policjantka. W rolach głównych występują: Maciej Stuhr, Aleksandra Popławska i Bartosz Gelner. 

Źródło: materiały prasowe

Sprawdź najnowsze wpisy