ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Wychowane przez wilki" HBO

HBO pokaże w Polsce serial Ridleya Scotta „Wychowane przez wilki”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Stworzony dla serwisu HBO Max serial „Wychowane przez wilki” trafi do serwisu HBO GO i na antenę polskiego HBO. 

„Wychowane przez wilki” – kiedy premiera w HBO w Polsce?

Serial w bibliotece HBO GO pojawi się 4 września, czyli dzień  po premierze w Stanach Zjednoczonych. Tego dnia będzie dostępny dla odbiorców w Polsce od godz. 9 rano. Widzowie kanału HBO będą musieli poczekać na emisję do 23 października

O czym jest serial Ridleya Scotta?

Producentem wykonawczym serialu oraz reżyserem dwóch pierwszych odcinków jest Ridley Scott. Twórca m.in. filmów „Obcy – ósmy pasażer Nostromo” czy „Łowca Androidów” po raz pierwszy stanął za kamerą amerykańskiego serialu telewizyjnego. Aaron Guzikowski, scenarzysta i showrunner serialu powiedział, że wprawdzie Scott nawiązuje w niej do estetyki swoich poprzednich filmów science fiction, ale w tym przypadku „ewoluuje w kierunku nowych rzeczy, których jeszcze nie widzieliśmy”.

„Wychowane przez wilki” to opowieść o androidach, które mają za zadanie wychowywać ludzkie dzieci na tajemniczej, dziewiczej planecie. Kiedy religijne konflikty zaczynają zagrażać dalszemu istnieniu prężnej ludzkiej kolonii, androidy przekonują się, że kontrolowanie ludzkich wierzeń jest trudnym i niebezpiecznym zadaniem. 

Serial liczy dziesięć odcinków. W jego obsadzie znaleźli się: Amanda Collin („Wybawienie”, „Straszna kobieta”), Abubakar Salim („Fortitude”, „Jamestown”), Winta McGrath („Do nieba”, „Moje wakacje z Rudym”), Niamh Algar („The Virtues”), Jordan Loughran („Boss”, „Emerald City”), Matias Varela („Narcos”, „Point Break – na fali”), Felix Jamieson („The Ghost”), Ethan Hazzard („The Long Song”), Aasiya Shah („Z pamiętnika położnej”, „Niezapomniane”), Ivy Wong („Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, „Czarownica 2”) i Travis Fimmel („Wikingowie”). 

Czytaj też: Zmiany i zwolnienia w WarnerMedia dotkną DC i DC Universe

„Wychowane przez wilki” to jeden z seriali, które mają być hitem serwisu streamingowego HBO Max. Koncern WarnerMedia mocno na niego stawia, bo jest to obecnie jedna z niewielu dochodowych gałęzi branży rozrywkowej. Na razie nie ma oficjalnych planów międzynarodowej ekspansji serwisu. W Polsce jego wybrane treści trafiają do HBO i HBO GO. 

Źródło: materiały prasowe

Sprawdź najnowsze wpisy