Gwiazda TikToka stworzy specjalny program dla Netlixa. Sarah Cooper została doceniona za satyryczne filmiki o Donaldzie Trumpie. Jesienią w serwisie streamingowym pojawi się jej produkcja „Sarah Cooper: Everything’s Fine”.

Od Google’a przez TikToka do Netflixa

Wieloletnia pracownica Google’a, porzuciła pracę w korporacji w 2014 roku, gdy jej wpis na blogu „10 sztuczek, by wyglądać inteligentnie na spotkaniach” zdobył ogromną popularność w sieci. Postanowiła poświęcić się pisaniu, jest autorką kilku książek oraz tekstów satyrycznych. 

Czytaj też: „Wiedźmin” 2. sezon – ekipa wróciła na plan i ruszyły zdjęcia

Sławę zdobyła wiosną 2020 roku, gdy założyła konto na platformie TikTok. Zaczęła publikować filmiki, w których poruszała ustami do słów Donalda Trumpa. Początkowo były to głównie nagrania dotyczące wypowiedzi prezydenta USA na temat potencjalnych lekarstw na koronawirusa. Później tematyka filmików rozszerzyła się i szybko stały się viralami, a ich autorka była chwalona za pomysłowość. Doceniono fakt, że tworzyła satyrę polityczną bez publiczności i to w trudnym czasie pandemii koronawirusa. Pochlebnie na jej temat wypowiadali się m.in. Halle Berry, Ben Stiller czy Cher. Cooper powiedziała o swoich nagraniach:

„Bez garnituru, podium oraz uśmiechniętych i potakujących ludzi zostały tylko puste słowa” 

„Sarah Cooper: Everything’s Fine” jesienią na Netflixie

Serwis streamingowy docenił kreatywność i poczucie humoru autorki. Sarah Cooper otrzyma własny program, w którym będą poruszane kwestie dotyczące polityki, rasy, płci, klas, ale też lżejsze tematy. Oprócz niej pojawią się także goście specjalni. „Sarah Cooper: Everything’s Fine” wyreżyserują aktorki komediowe Natasha Lyonne („Russian Doll”) i Maya Rudolph („Druhny”). Produkcja ma trafić do biblioteki Netflixa jesienią. 

Cooper podpisała również kontrakt z agencją talentów WME, występuje też w programach satyrycznych. W czerwcu pojawiła się w programie „The Tonight Show” z Jimmym Fallonem, a w tym tygodniu gościła w „Jimmy Kimmel Live”. Autorka ma w planach napisanie scenariusza serialu.

Źródło: TheVerge.com, CNN.com, Wikipedia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik